5 produktów pozyskiwanych z konopi siewnych

0
963
5 produktów pozyskiwanych z konopi siewnych

Konopie kojarzone są głównie z wprowadzaniem w stan haju i otępienia. Tymczasem psychoaktywne właściwości nie są wykazywane przez wszystkie rodzaje konopi. Konopie siewne, bo o nich mowa, nie tylko ich nie mają, a co więcej, są wykorzystywane w różnych gałęziach przemysłu. Trwają również badania nad wykorzystaniem ich potencjału w medycynie. Sprawdź, co można z nich wytwarzać.

1. Olejek CBD

Z konopi siewnych pozyskiwany jest olejek CBD, którego właściwości sprawiają, że może być traktowany jako suplement diety. W jego skład wchodzi ekstrakt z konopi włóknistych oraz olej spożywczy. Unikalne właściwości olejku wynikają z zawartości nienasyconych kwasów tłuszczowych OMEGA-3 i OMEGA-6, fitokannabinoidów, terpenoidów oraz flawonoidów.

2. Papier

Mało kto wie, że Chińczycy pierwszą kartkę papieru zrobili właśnie z włókien konopi siewnej. Wytworzony w ten sposób papier wyróżniał się wysoką jakością, a cały proces przekładał się na korzyści ekonomiczne i ekologiczne. Konopie siewne należą do roślin sezonowych, gdy tymczasem drzewa muszą rosnąć latami.

3. Kosmetyki

Olej z nasion konopnych stanowi dobry składnik dla kosmetyków do pielęgnacji ciała. Bogaty w nasycone i nienasycone kwasy tłuszczowe chroni ciało przed niekorzystnym oddziaływaniem czynników zewnętrznych i nadmiernym wydzielaniem wody. Za ich stosowaniem przemawia także fakt, że odżywiają, regenerują i koją zaczerwienienia

4. Odzież

W XX wieku włókna pozyskiwane z konopi siewnych dominowały w produkcji tkanin m.in. na ubrania, koce czy prześcieradła. Ich zaletą jest niewątpliwie trwałość oraz mniejsze nakłady finansowe niż jest to w przypadku bawełny.

5. Materiały budowlane

Włókna pozyskiwane z konopi siewnych wyróżniają się dobrymi parametrami dotyczącymi wytrzymałości konstrukcji oraz właściwościami izolacyjnymi i przepuszczalnością. Mogą być również wykorzystywane jako składnik tynku.

 Więcej informacji dotyczących konopi siewnych i ich zastosowania znajdziesz na stronie 

 https://cannabigold.pl/

[Głosów:0    Średnia:0/5]
PODZIEL SIĘ
Avatar
Uwielbiam fitness. Rzadko używam obciążenia, zdecydowanie wolę ćwiczyć siłą własnego ciężaru.

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ