Aminokwasy Bcaa- jaką pełnią rolę?

0
2370
Aminokwasy Bcaa- jaką pełnią rolę?

Często słyszymy opinie, że suplementacja w przypadku ćwiczeń na siłowni i odchudzania jest niepotrzebna, a osoby, które chcą poprawić wygląd swojej sylwetki powinny zadbać głównie o odpowiednie odżywianie i nawadnianie organizmu. Jest to nic bardziej mylnego. Dzisiaj o aminokwasie złożonym, specyficznym i bardzo ważnym, który jest szczególnie zalecany dla osób, dbających o mięśnie i dla grupy rozpoczynających przygodę z treningami siłowymi. Właśnie aminokwasy BCAA są niezwykle ważne przed rozpoczęciem aktywności fizycznej.

CZYM SĄ AMINOKWASY BCAA

Aminokwasy BCAA to substancja o złożonej strukturze chemicznej. Są one jednym z najczęstszych składników odżywek dla kulturystów. Ich znaczenie dla układu mięśniowego jest nieocenione. Są one niezastąpionym źródłem energii, gdy mięśnie są poddawane ciężkiemu wysiłkowi.

Aminokwasy BCAA wpływają także na pobudzenie i zwiększone wydzielanie hormonu wzrostu. Badania dowiodły, że osoby, które zażywają ten suplement mają zwiększoną siłę chwytu, a ich tkanka szkieletowa i mięśniowa jest bardziej odporna na wysiłek, urazy i inne formy wysiłku.

Odżywki zawierające aminokwasy BCAA zażywane razem z innymi suplementami powodują znaczne zmniejszenie tkanki tłuszczowej przy zachowaniu niezmienionej odporności fizycznej.

INNE WAŻNE FAKTY O BCAA

  • ü zażywając ten suplement możemy zmniejszyć ryzyko zmęczenia mięśni po treningu
  • ü BCAA wpływają na zwiększenie siły mięśni
  • ü stymulują syntezę białek,
  • ü zwiększają masę mięśniową w krótkim czasie,
  • ü po treningu wspiera regenerację mięśni,

Aminokwasy BCAA są zalecane przez specjalistów zarówno mężczynom jak i kobietom. Płeć piękna zażywając ten suplement może wpłynąć nie tylko na odchudzanie, ale również na wyrzeźbienie ciała. Substancja ta jest więc świetnym dodatkiem w czasie diety odchudzającej.

[Głosów:1    Średnia:5/5]
PODZIEL SIĘ
Avatar
Uwielbiam fitness. Rzadko używam obciążenia, zdecydowanie wolę ćwiczyć siłą własnego ciężaru.

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ