Borututu – zioła na wątrobę, które znajdziesz w ofercie sklepu KenayAG!

0
1033
Borututu – zioła na wątrobę, które znajdziesz w ofercie sklepu KenayAG!

Oczyszczanie organizmu to jedna z podstawowych funkcji wątroby. Ten niezwykle obciążony organ w naszym ciele jest często zaniedbywany. Jego odpowiednie wzmocnienie jest bardzo istotne do zachowania dobrej kondycji zdrowotnej. Zwłaszcza dzisiaj, w dobie wielu zanieczyszczeń jakie człowiek przyjmuje wraz z pokarmem i powietrzem, warto pomyśleć o borututu. Lek ten, a w zasadzie naturalny suplement diety firmy Kenay, jest doskonałym sposobem na zdrową wątrobę.

Borututu – czym jest ten zabawnie brzmiący suplement diety od KenayAG?

Jak nietrudno zgadnąć, Borututu to afrykańska roślina, której fachowa nazwa to Chochlospermum angolensis. Do dzisiaj naukowcy odkryli całkiem pokaźną listę witalnych właściwości borututu. Jednak najskuteczniejsze działanie wykazuje ona w układzie pokarmowym, szczególnie zaś w wątrobie. Zalecana jest do stosowania w dolegliwościach nie tylko wątroby, ale też woreczka żółciowego. Zaburzenia tych dwóch narządów można dzisiaj zaliczyć do chorób cywilizacyjnych – nieodpowiednia dieta, złe nawyki żywieniowe, przetworzona żywność, wszechobecne toksyny, można by tak wymieniać w nieskończoność. To główne przyczyny złego samopoczucia i powikłań zdrowotnych, nawet u młodych ludzi. Dlatego w Kenay zaleca się zdrową suplementację już od najmłodszych lat…

Wiedza o zdrowych właściwościach borututu została zebrana przez portugalskiego badacza Julio de Sousa Lopesa. Tamtejsze ludy od początków swojego istnienia bardzo praktycznie wykorzystywały korę tego drzewa do swoich rytuałów. Ciekawym dla badacza aspektem był witalny wpływ naparu z borututu na uczestników obrzędów plemiennych. Niektórzy z członków plemienia zażywali w trakcie rytuału środki halucynogenne. Dzięki korze borututu unikali oni negatywnych skutków zdrowotnych. W ten sposób odkryto oczyszczające właściwości tej niezwykłej rośliny, a dziś jest ona do nabycia w sklepie KenayAG.

borututu ziola 150-g

Źródło: Sklep.kenayag.com.pl

Najcenniejsza w borututu jest jej kora. To źródło fenoli, bioflawonoidów oraz chinonów, czyli naturalnych związków chemicznych pochodzenia roślinnego. Producenci naturalnych suplementów diety wykorzystali korę borututu do stworzenia preparatów oczyszczających organizm. W większości spotkamy się na rynku z herbatą borututu. Napar dostarcza cennych związków, które wzmacniają wątrobę i woreczek żółciowy. Opakowanie herbaty borututu firmy KenayAG zawiera 150 g suszu.

Kora borututu źródłem antyoksydantów

Stany zapalne oraz zmiany nowotworowe w naszym organizmie są wynikiem obecności wolnych rodników. Ich zwalczanie jest możliwe dzięki obecności przeciwutleniaczy, czyli precyzyjniej mówiąc – antyoksydantów. W przyrodzie istnieje wiele źródeł antyoksydantów, kora z borututu jest właśnie jednym z nich. Działa kojąco na stany zapalne, a także staje się dobrym środkiem profilaktycznym.

Cena borututu to kilkadziesiąt złotych za opakowanie, które zawiera 20 (150 g) saszetek herbaty z kory tej rośliny. Terapię oczyszczającą należy prowadzić regularnie, pijąc codziennie od 2 do 4 szklanek herbaty borututu, pamiętając o zachowaniu dziennej dopuszczalnej dawki do spożycia.

Może cię również zainteresować: Ekoflos.pl – sklep ekologiczny

[Głosów:0    Średnia:0/5]
PODZIEL SIĘ
Avatar
Uwielbiam fitness. Rzadko używam obciążenia, zdecydowanie wolę ćwiczyć siłą własnego ciężaru.

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ