Cellulit w ciąży – czy można mu zapobiec?

0
1714
cellulit

Cellulit zwykle jest chorobą kobiet, jednak zdarzają się niezwykle rzadkie przypadki powstawania cellulitu także u panów. Zmiany te zauważyło u siebie ponad 85% kobiet oraz wyłącznie 2% panów. Zwykle cellulit charakteryzuje się jako włókniejące zaburzenie tkanki łącznej. Jego specyficznym objawem jest pojawianie się na powierzchni skóry wyraźnych zmian w formie nierówności skóry, grudek oraz guzków. Z zasady obejmuje okolice ud, pośladków, bioder oraz brzucha. Natomiast cellulit może również nastąpić w obszarze pleców w pobliżu łopatek, bliżej dołów pachwowych, części przyśrodkowej kolan i okolic stawów skokowych. Jak się natomiast okazuje, cellulit to nie tylko choroba natury kosmetyczno-estetycznej, a również przypadłość medyczna. Przede wszystkim jest bardzo ściśle związana z nieefektywnym metabolizmem i krążeniem.

Co powoduje występowanie cellulitu?

Etiologie występowania cellulitu potrafią być bardzo rozmaite. W wielkiej ilości potrafią być źródło genetyczny: zależeć od płci, rasy, rozkładu tkanki tłuszczowej. Natomiast powodów składania się cellulitu wymienia się o znacznie więcej. Jego działanie może być związek z elementami zaliczanymi do szeroko pojętej higieny życia. Tak zatem na kształtowanie się cellulitu może oddziaływać nieodpowiednia dieta, w której przeważają tłuszcze oraz węglowodany, jak także siedzący styl życia. Także styl ubierania może odgrywać tutaj ważną rolę, ponieważ noszenie za obcisłych ubrań i butów na wysokim obcasie, także przyczynia się do występowania pomarańczowej skórki. Nie niezbędne są także długie kąpiele w gorącej wodzie. Na to, lub pojawi się cellulit, oddziałują również schorzenia psychiczne, takie jak depresja, odczucie stresu i stres.

sposoby na cellulit - jak się go pozbyć

Cellulit w ciąży

Cellulit Dla każdej kobiety ciąża to ważny krok w działaniu oraz nie idzie tu tylko o fakt, iż w naszym brzuszku nosi maleństwo, jednak również więc, iż osoba jest narażona na nieodwracalne zmiany w stanie własnego ciała. Do tychże zmian kwalifikuje się także cellulit. W trakcie ciąży macica działa jak mechaniczna przeszkoda dla odpływu żylnego, co skutkuje powiększeniem się zastoju w krążeniu kończyn dolnych.

Skuteczne sposoby na cellulit

Dobór odpowiedniej formy do walki z cellulitem nie należy do łatwych. Zanim się zatem na coś zdecydujemy, wpierw zwróćmy uwagę na stopień rozwinięcia cellulitu i formę skóry. Motywacja do zmiany stylów oraz restrykcyjnego przestrzegania kuracji także odgrywa niezwykle istotną funkcję. Więc te samo leczenie cellulitu winno być wsparte na wielozadaniowości – kuracja winna równocześnie oddziaływać: przeciwobrzękowo, pobudzająco na przepuszczalność naczyń włosowatych oraz pobudzająco na krążenie w tkance tłuszczowej. By zatem otrzymać jak najodpowiedniejsze wyniki, najlepiej połączyć parę metod. Można na przykład rozpocząć nosić rajstopy o stopniowanym nacisku, które usprawniają pracę mięśni kończyn dolnych oraz krążenie, stosować środki doustne, nakładać środki antycellulitowe w formie kosmetyków czy żeli. Dostępne są również profesjonalne zabiegi w gabinetach medycyny estetycznej. Należy natomiast uważać na uwadze, iż nie wszystkie rozwiązane są dozwolone dla kobiet w ciąży. Gdy zatem któraś z innych mam chciałaby pozbyć się cellulitu, to dobór odpowiedniej formy winna skonsultować z specjalistą.

[Głosów:0    Średnia:0/5]
PODZIEL SIĘ

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ