Codzienna pielęgnacja włosów

0
1026
Codzienna pielęgnacja włosów

Z pewnością każda z nas chciałaby mieć piękne, lśniące i mocne włosy. Niestety w większości przypadków okazuje się, że natura nie była dla nas zbyt łaskawa, a obciążanie suszeniem, kręceniem, prostowaniem i innymi zabiegami stylizującymi może sprawić, że nawet zdrowe dotychczas włosy szybko staną się suche i zniszczone. Dlatego niezwykle ważna jest codzienna pielęgnacja włosów. Dzięki temu uchronimy je przed działaniem szkodliwych czynników zewnętrznych. Należy jednak pamiętać, że w zależności od tego, z jakim rodzajem włosów mamy do czynienia, powinnyśmy dobrać do nich właściwą pielęgnację.

Pielęgnacja włosów – na co zwrócić szczególną uwagę?

Codzienna pielęgnacja włosów powinna rozpocząć się od ich umycia. Wbrew niektórym opiniom codzienne mycie włosów wcale im nie szkodzi, oczywiście pod warunkiem, że użyjemy do tego właściwych produktów. Podczas mycia włosów dobrze także zrobić delikatny masaż skóry głowy. Należy go wykonywać ruchami okrężnymi, poczynając od karku i przechodząc w kierunku czoła. Dzięki temu pobudzimy krążenie krwi, które z kolei przyspieszy wzrost włosów. Pielęgnacja włosów w dalszej kolejności powinna obejmować ich odżywienie, czyli nałożenie odżywki ze spłukiwaniem lub bez. Bardzo ważne jest to, aby odżywiać włosy po każdym ich umyciu.

Codzienna pielęgnacja włosów obejmuje również właściwą ich stylizację. W tym przypadku warto wiedzieć, że nie należy rozczesywać włosów, gdy są one mokre. Wyjątkiem jest sytuacja, gdy nasze włosy naturalnie są bardzo grube lub kręcone. Jeśli chodzi o prostowanie lub kręcenie włosów, najlepiej unikać tych czynności, ponieważ przyczyniają się do przesuszania włosów, a w efekcie ich łamliwości i wypadania. Jednak gdy już decydujemy się na prostowanie czy kręcenie, koniecznie należy nałożyć wcześniej na włosy specjalną odżywkę albo serum.

W przypadku suszenia nie jest tajemnicą, że najlepiej będzie, jeśli pozwolimy włosom wyschnąć samodzielnie. Gdy natomiast suszmy je za pomocą suszarki, koniecznie ustawmy letni nawiew. Jeśli chodzi o produkty do stylizacji, szukajmy takich, które bazują na naturalnych składnikach, ponieważ dzięki temu nie obciążymy zbytnio włosów. Wystrzegajmy się produktów, które w składzie mają alkohol.

Jakich kosmetyków warto używać?

Pielęgnacja włosów obejmuje dobór właściwych kosmetyków. Oczywiście zależy to od tego, z jakim rodzajem włosów mamy do czynienia. Trzeba pamiętać, że włosy mogą być wysoko lub niskoporowate. Włosy niskoporowate to takie, które się nie puszą oraz wyglądają zdrowo i lśniąco. Choć nie są podatne na stylizację i układanie, to są o wiele mniej narażone na zniszczenie i przesuszenia. Dlatego pielęgnacja włosów tego rodzaju powinna obejmować głównie korzystanie z kosmetyków o ziołowym składzie, jak np. Bania Agafii, ewentualnie z dodatkiem olejku kokosowego lub masła shea, jak np. produkty marki L’Oréal lub Garnier. Jeśli jesteśmy posiadaczkami tego rodzaju włosów, powinnyśmy wystrzegać się przede wszystkim produktów z proteinami, które mogą niepotrzebnie obciążyć włosy.

Przeciwieństwem włosów niskoporowatych są włosy wysokoporowate, które charakteryzują się głównie nadmierną łamliwością i przesuszeniem, a ponadto łatwo się puszą i elektryzują. Dlatego pielęgnacja włosów w tym wypadku powinna opierać się na kosmetykach bogatych w składniki odżywcze i nawilżające. Warto pamiętać, aby szukać produktów z aloesem w składzie, jak np. Holika Holika. Aloes w szamponach lub odżywkach zastępuje wodę i dzięki temu efekt nawilżenia utrzymuje się przez dłuższy czas. Oczywiście możemy również wybierać kosmetyki, które będą pielęgnować loki lub takie, które pomogą w utrzymaniu prostych włosów. W przypadku włosów farbowanych możemy sięgać po takie produkty, które pogłębią kolor i nadadzą włosom blasku.

[Głosów:1    Średnia:5/5]
PODZIEL SIĘ
Avatar
Uwielbiam fitness. Rzadko używam obciążenia, zdecydowanie wolę ćwiczyć siłą własnego ciężaru.

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ