Depilacja twarzy – usuń kobiecy wąsik

0
983
Depilacja twarzy

Nadmierne owłosienie to wstydliwy kobiecy problem, który niestety poniekąd nadal stanowi temat tabu dla pań. Problem ten dotyczy przede wszystkim tych kobiet, które nie lubią lub nie chcą rozmawiać o depilacji twarzy, bardzo często same rozwiązują ten problem w domowym zaciszu, posiłkując się sposobami zasięgniętymi z sieci. Dlatego właśnie w poniższym artykule możecie przeczytać kilka sprawdzonych i bezpiecznych sposobów na usunięcie kobiecego wąsika w domu.

Owłosienie na twarzy, wbrew obiegowej opinii, jest u kobiet rzeczą najzupełniej normalną. U niektórych Pań jest ono mniej lub bardziej widoczne. Tutaj niestety bardzo dużo zależy od naszych indywidualnych predyspozycji: karnacji, genów i wielu innych czynników, w tym czynników środowiskowych, które wpływają na grubość czy kolor włosków pojawiających się na naszej twarzy. Bardzo duże znaczenie mają tutaj androgeny, czyli hormony płciowe, pojawiające się w zdecydowanie większej ilości u mężczyzn, niż u kobiet. Co ważne i co możne być niepokojącym objawem: nadmierne owłosienie pojawiające się u Pań może być objawem choroby zespołu policystycznych jajników (w skrócie PCOS), dlatego jeżeli nagle zauważasz u siebie ten pojawiający się problem to koniecznie skonsultuj się ze swoim lekarzem.

Depilacja twarzy

Depilacja w domu

Wbrew pozorom, radzenie sobie z niechcianym owłosieniem w domu jest możliwe i często przebiega skutecznie. Najczęstszą stosowaną i najprostszą metodą pomocną w walce z niechcianym pojawiającym się kobiecym wąsikiem jest pęseta. Używamy jej zwyczajowo do regulacji brwi czy wyciągania drzazg, kleszczy itp. ale także do usunięcia niechcianego owłosienia nad górną wargą. Jest to prosta i bardzo sprawdzona metoda, jednak może być szczególnie uciążliwa i bardzo czasochłonna, zwłaszcza w przypadku gęstszego i grubszego zarostu.

W związku z tym, kolejnym sprawdzonym sposobem na pozbycie się damskiego wąsika jest depilacja woskiem. Popularne i niedrogie rozwiązanie to plastry do depilacji, które kupimy w każdej drogerii. Takie plastry przeznczone do depilacji są niewielkie i uprzednio przed użyciem należy rozgrzać w dłoniach, przykleić w wybranym na twarzy miejscu i po chwili oderwać zgodnie z kierunkiem, w którym rosną nasze włoski. Jeżeli masz już wprawę w depilacji woskiem– z pewnością będzie to skuteczne. Niestety, depilacja woskiem może również wywołać różnego rodzaju zaczerwienienia i podrażnienia skóry. Zanim zdecydujesz się na aplikację plastrów do depilacji, przeczytaj najpierw dokładnie ich skład na opakowaniu i jeśli nie masz uczulenia na żadną z wymienionych substancji, najlepiej wykonaj depilację przed snem. Zaczerwienienie i podrażnienie spowodowane depilacją powinno zniknąć w ciągu nocy.

Kolejną metodą skutecznej walki z damskim wąsikiem są kremy do depilacji ciała. Pamiętaj jednak! nigdy nie stosuj na twarz kremu, który sprawdził się w przypadku depilacji innych części ciała! Wybieraj tylko i wyłącznie te przeznaczone do zastosowania na twarzy, ponieważ ich skład może się bardzo różnić od tych do stosowania na ciało i przez to wywołać niepożądaną reakcję alergiczną. Dodatkowo, jest to metoda chemiczna, dlatego może być dosyć agresywna i raczej niedokładna, ponieważ nie zawsze pozwala nam od razu pozbyć się całego niechcianego owłosienia.

Pomoc u kosmetyczki

Jeżeli zależy ci na tym, aby depilacja była wykonana fachowo i profesjonalnie, powinnaś zwrócić się do wykwalifikowanej kosmetyczki. Obecnie praktycznie w każdym otwartym gabinecie kosmetycznym oferują wykonanie tego typu usługi. Co więcej w dobrze wyposażonym salonie kosmetycznym istnieje naprawdę sporo sposobów na usunięcie owłosienia.

Najprostszym i najtańszym sposobem, który oferują do usuwania wąsika gabinety kosmetyczne, jest wykonanie depilacji wąsika woskiem na gorąco. Kosmetyczka podgrzewa w tym celu specjalny, przeznaczony do depilacji twarzy wosk, po czym nakłada go nad górną wargę i miejsca z niechcianym owłosieniem. Następnie, po przyłożeniu na wosk odpowiedniego plastra – kosmetyczka odrywa go wraz z owłosieniem. Skórę po zabiegu dokładnie oczyszcza z klejącego wosku i nakłada łagodzącą podrażnienia oliwkę. To bardzo szybka, dokładna i naprawdę skuteczna metoda depilacji wąsika.

Jeżeli jednak zależy ci na tym, aby efekty zabiegu depilacji były  bardziej trwałe, gabinety kosmetyczne mają w swojej ofercie także specjalistyczną depilację laserową. Niestety, jest to jednak zabieg czasochłonny i drogi, ponieważ cena jednego zabiegu waha się pomiędzy 100, a 300 złotych. Co więcej, czasami jedna wizyta w salonie na taki zabieg nie wystarcza i należy go kilkukrotnie powtarzać.

Z manualnych sposobów usuwania owłosienia masz do wyboru także nitkowanie. Zabieg ten polega na wkłuwaniu specjalistycznej igły (podłączonej do prądu) w każdy włosek, dzięki czemu uszkadzane są mieszki włosowe. Zabieg trwa jednak długo, kosztuje około 300 zł, ale jest skuteczny.

Warto zapamiętać: nie należy usuwać kobiecego wąsika tradycyjną maszynką do golenia. Włoski golone odrastają bardzo szybko, są grubsze i trudniej potem je usuwać ponownie. Przemyśl zatem, które z podanych rozwiązań będzie dla ciebie najbardziej odpowiednie.

 

[Głosów:0    Średnia:0/5]
PODZIEL SIĘ

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ