Domowe sposoby na pajączki

0
1412
Domowe sposoby na pajączki

Pajączki szpecą nogi, wyglądają nieestetycznie i są przyczyną kompleksów. Wynikają z problemów z krążeniem, i co więcej – mogą je potęgować. Warto znać kilka domowych sposobów na pajączki, które sprawią, że problem stanie się mniej uciążliwy.

Źródła powstawania pajączków

Źródeł powstawania pajączków może być bardzo wiele. Wpływ mają zarówno predyspozycje genetyczne, jak tryb życia, wahania gospodarki hormonalnej, ciąża, noszenie zbyt obcisłych ubrań, chodzenie na wysokich obcasach czy palenie papierosów. Aby zapobiegać pajączkom, należy przeanalizować swój tryb życia i zrezygnować z rzeczy, które szkodzą. Nie zaszkodzi dawka aktywności fizycznej – pływanie, jazda na rowerze czy nawet spacer z kijkami sprawiają, że nogi są w dobrej kondycji.

Proste sposoby na pajączki

Istnieje wiele prostych, domowych sposobów, z których można skorzystać w walce z pajączkami. Największym przyjacielem jest borówka czernica – chroni i wzmacnia żyły. Ekstrakt z borówki znajdziemy w wielu tabletkach, po które powinny sięgać osoby z problemami z pajączkami na nogach. Dobrym pomysłem jest zakup leczniczych, nieuciskających rajstop. Kolejnym naturalnym składnikiem jest Ginko Biloba i ekstrakt z miłorzębu japońskiego. Obie rośliny poprawiają krążenie krwi. Warto włączyć codzienne nawyki – unoszenie nóg podczas odpoczynku, zimne okłady czy masaż ostrą gąbką. Regularne uprawianie sportów to kolejny sposób na pozbycie się pajączków. Świetnie sprawdza się również prysznic naprzemienny – raz ciepłą, a raz zimną wodą. To prosty i bardzo skuteczny sposób. Wzmacnia również ogólną odporność organizmu i hartuje. Warto działać nie tylko od wewnątrz. W wielu aptekach i sklepach internetowych znajdziemy specjalne balsamy dla osób z problemami naczynkowymi. Zazwyczaj zawierają w składzie arnikę, bez i aronię. Przed nałożeniem warto dobrze schłodzić balsam w lodówce. Owoce aronii warto włączyć także do diety. Latem aronie znajdziemy na wielu straganach, możemy ją także zamówić o rolników.

[Głosów:1    Średnia:5/5]
PODZIEL SIĘ
Avatar
Uwielbiam fitness. Rzadko używam obciążenia, zdecydowanie wolę ćwiczyć siłą własnego ciężaru.

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ