Efedryna – najlepszy reduktor tkanki tłuszczowej?

0
2363

Efedryna – najskuteczniejszy spalacz tkanki tłuszczowej?

Efedryna to substancja o bardzo dużej kontrowersji która pomimo tego, że ostatnio w obrocie pojawia się stosunkowo rzadko, ciągle wzbudza ciekawość i zainteresowanie. Zdania na jej temat są bardzo mocno podzielone, część osób uważa ją za absolutnie topowy środek pozwalający na redukcję tkanki tłuszczowej, inni jednak argumentują że istnieje zbyt duże ryzyko występowania skutków ubocznych aby warto było ją stosować.

Nieważne czy rozważasz jej zastosowanie czy pragniesz tylko pogłębić swoją wiedzę, warto jest zagłębić się w informację na jej temat gdyż jest to środek ponad wszelkie wątpliwości bardzo ciekawy.

Czym zatem jest Efedryna?

Efedryna to silny spalacz tkanki tłuszczowej o potencjale pobudzającym oraz zwiększającym liczbę kalorii zużywanych w ciągu dnia. Jej przyjmowanie może również wiązać się z poprawą osiągów treningowych.
Klasyfikowana jest jako środek farmakologiczny i poszukiwana przez wielu entuzjastów silnych pobudzaczy. Wokół niej istnieje również sporo kontrowersji oraz zróżnicowanych poglądów na temat bezpieczeństwa.

Całkowite zbanowanie Efedryny ze sportu nastąpiło przez FDA w roku 2004. Głównym powodem jak oficjalnie podano było wysokie prawdopodobieństwo występowania trwałych urazów zdrowotnych, mimo że brak wiarygodnych badań na ten temat. Innym nieoficjalnym powodem była możliwość wykorzystywania efedryny w celach produkcji narkotyków. Efedryna jest obecnie oficjalnie zakazana i nie można wykorzystywać jej do produkcji jakichkolwiek suplementów, jednak wciąż jest bardzo poszukiwana i ma swoich wielbicieli, ma to związek z wysoką skutecznością jaką się wykazuje. Mimo że rynek suplementów jest bardzo szeroki i ciągle powstają nowe substancje to nic nie może równać się z czystą, wysokiej jakości efedryną.

Sposób działania efedryny.

Główną funkcją tej bycie agonistą dla beta receptora, prostymi słowami bezpośrednio stymuluje spalanie tkanki tłuszczowej poprzez lipolizę. Wiele badań potwierdza że jest to kluczowy i niezbędny proces do szybkiej i skutecznej redukcji tkanki tłuszczowej. Proces lipolizy przez wielu uważany jest za początek utraty nadmiaru tłuszczu. W trakcie niego zamagazynowane komórki tłuszczowe transportowane są do krwiobiegu. Ludzie ciało posiada dwa kluczowe rodzaje receptorów:

Beta – odpowiadają za wywołanie lipolizy
Alfa – Blokują lipolizę

Efedryna przede wszystkim aktywuje beta receptory które pozwalają stymulować tkankę tłuszczową do redukcji. Oznacza to że nawet w czasie braku aktywności fizycznej na potrzeby energetyczne zużywamy znacznie więcej tkanki tłuszczowej.

Dlaczego sięgamy po efedrynę?

Przede wszystkim dlatego że jest skuteczna. Główną motywacją do jej sięgania jest oczywiście chęć pozbycia się nadmiaru tkanki tłuszczowej i poprawa naszej sylwetki. Działa korzystając z kilku kluczowych szlaków metabolicznych:

Zwiększa zapotrzebowanie na energie.
Promuje wzrost energii do wysiłku.
Wspomaga kontrolowanie apetytu.

Jakich efektów możemy się spodziewać po efedrynie?

Zależą one od wielu zmiennych jednak w dotychczas przeprowadzonych badaniach Efedryna przyspiesza metabolizm spoczynkowy od kilku do nawet kilkunastu procent. Jej skuteczność znacznie może podnieść kofeina w połączeniu z którą możemy spodziewać się lepszych właściwości pobudzających oraz szybszego efektu spadku wagi, w tym głównie tłuszczu.

Kofeina w połączeniu z Efedryną jest znacznie bardziej efektywna niż sama Efedryna!

Warto więc stosować te dwa produkty razem gdyż zamiast mieć dobre efekty można mieć je wyborne.

Jak dawkować skutecznie efedrynę?

Najczęściej wykorzystywane w badaniach i testach dawki to około 20 – 30 mg efedryny w każdej porcji. Niestety tolerancja organizmu na tą substancje bardzo szybko wzrasta i często osoby traktujące efedrynę jako doping szybko zwiększały dawki do poziomów bardzo niebezpiecznych przekraczających nawet 150 mg dobowo.

Być może gdyby była wykorzystywana w bardziej odpowiedzialny sposób to FDA nie zakazałaby jej przyjmowania, jednak warto podkreślić że w nadmiarze wszystko może okazać się trucizną. Stosowanie bardzo wysokich dawek zawsze niesie ze sobą duże ryzyko i osoby które dopuszczały się tego typu praktyk z pewnością przyczyniły się do wycofania tej jakże pożądanej substancji.
Jak w przypadku każdego innego stymulantu warto zacząć przyjmowanie od minimalnych dawek, a ewentualny ich wzrost przeprowadzać rozsądnie i spokojnie.

Jakie skutki uboczne może wywoływać efedryna?

Jak każdy lek źle stosowany, tak również efedryna ma potencjalnie długą listę możliwych negatywnych jej skutków. Należą do nich między innymi:

Bóle głowy.
Wahania nastroju.
Stany lękowe.
Zaburzenia rytmu pracy serca.
Ataki gorąca i zimna.
Utrata świadomości.

Wraz ze wzrostem stosowanej dawki i słabszej naszej tolerancji, tym większe jest prawdopodobieństwo występowania skutków ubocznych.

Należy pamiętać że efedryna jest silnym stymulantem i powinny ją przyjmować wyłącznie osoby w pełni zdrowe, świadome ryzyka skutków ubocznych.

Legalność efedryny.

Została oficjalnie wykluczona ze stosowania w suplementach diety w roku 2004. Od tego czasu żaden spalacz tłuszczu, którego składnikiem jest efedryna nie jest legalny. Inaczej wygląda jednak sytuacja w obrocie aptecznym gdzie wciąż wykorzystywana jest jako lek, jednak nie tak licznie jak przed rokiem 2004.

Kolejny ważny cios efedryna otrzymała rok później kiedy to weszła ustawa o zwalczaniu epidemii metaamfetaminy. Mocno odbiło się to na efedrynie którą dotkneły liczne ograniczenia prawne.
W tym czasie niemal całkowicie usunięto ją z rynku, a jedyna opcja jej zakupu to fałszywe recepty lub podejrzane strony internetowe obarczone oczywiście dużym ryzykiem.

Alternatywy dla efedryny.

Istnieje wielu producentów którzy błyskawicznie dążyli do wykorzystania faktu, że efedryna została usunięta ze sklepowych szafek. Pojawiło się mnóstwo alternatyw, jednak żadna z nich nie posiada nawet zbliżonego potencjału, lecz nie wykazują także aż tak dużych skutków ubocznych. Dla osób które bardzo dbają o swoje zdrowie jest to pewnie nawet lepsza droga. Kilka prostych suplementów również może wspomóc utratę tkanki tłuszczowej.

Synefryna.

Posiada bardzo podobną budowę do wymienianej wcześniej efedryny, jednak nie do końca przekłada się to na zbliżone działanie. Działa na podobnej zasadzie i korzysta z beta receptorów, jednak robi to po prostu w mniejszym stopniu jak opisywana efedryna. Jak dotąd nie odnotowano po niej żadnych poważnych skutków ubocznych co jest z pewnością bardzo istotne.

Kofeina.

Wchodzi w skład niemal każdego spalacza tłuszczu. Zwiększa uwalnianie katecholamin czyli kilku kluczowych hormonów spalających tłuszcz jak np. adrenalina. Jeśli szukasz więc składników do własnego spalacza tłuszczu to z pewnością kofeina zasługuje na miejsce gdyż zwiększa skuteczność wielu związków, ponadto promuje znakomite samopoczucie oraz nastrój.

Higenamina.

Również działa przede wszystkim na beta receptor jednak ma zauważalnie większe właściwości pobudzające od synefryny, jednak mniejsze od efedryny. Z tego względu ma miejsce nie tylko w spalaczach tłuszczu, ale również w suplementach energetycznych.

Podsumowanie.

Efedryna jest substancją którą ciężko zastąpić i niewątpliwie większość spalaczy nie dorównuje jej skutecznością. Przed stosowaniem warto jednak zadbać o pewne źródło, o które ostatnio jest bardzo trudno. Należy być również świadomym potencjalnych skutków ubocznych. Kuracja powinna być oparta o rozsądne dawki, mając na uwadze duże zagrożenie większych dawek. Dla większości osób spalacze tłuszczu oparte o inne skutecznie składniki aktywne takie jak synefryna czy kofeina są wartościową i co najważniejsze bezpieczną alternatywą.

Najlepsze zamienniki efedryny możemy znaleźć w renomowanych sklepach ze spalaczami tłuszczu
http://www.bestbody.com.pl/spalacze-tluszczu-c-41.html

[Głosów:2    Średnia:5/5]
PODZIEL SIĘ
Avatar

Uwielbiam fitness. Rzadko używam obciążenia, zdecydowanie wolę ćwiczyć siłą własnego ciężaru.

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ