Ekologiczne (i ekonomiczne) sprzęty domowe

0
1083

Żadna moda nie była chyba tak korzystna dla naszego życia i życia naszej planety, jak panujący w ostatnich latach boom na bycie eko: jedzenie zdrowo, mieszkanie zdrowo, prowadzenie aktywnego trybu życia.

Takie zainteresowanie własnym zdrowiem wynika prawdopodobnie ze wzrastającej świadomości społeczeństwa i postępującego rozwoju w dziedzinie wiedzy związanej ze zdrowiem ludzkim i medycyną. Swoje robi także poprawa warunków życia, a co za tym idzie dostęp zarówno do źródeł wiedzy, jak i produktów zdrowych.

Szybko, ekonomicznie i zdrowo

Na pierwszy rzut oka zdrowy tryb życia pociąga za sobą duże nakłady czasowe. Współczesny tryb życia w ciągłym pośpiechu, pełen pogoni za karierą i rozwojem osobistym sprawia, że tego czasu mamy naprawdę niewiele. Aby zdrowe odżywianie było zatem prostsze (i szybsze), postawiono na takie dostosowanie gospodarstwa domowego, aby umożliwiało ono tworzenie dań zdrowych, wartościowych i szybkich. Niezwykle pomocne są w tym blendery, które dodatkowo poprawiają ekonomikę życia. Zamiast bowiem gotować zupy na warzywach, po czym warzywa wyrzucić, można je zblendować i zrobić zupę krem. Wszystkie produkty wykorzystane w stu procentach, a dodatkowo bardziej wartościowy i sycący posiłek! Podobną rolę pełnią wyciskarki do soków, które pozwalają cieszyć się pełnowartościowymi, bogatymi w witaminy sokami z warzyw i owoców, na które tylko przyjdzie ochota. A co nie nadaje się do wyciśnięcia, z szeroko otwartymi ramionami przyjmie suszarka do owoców i warzyw.

Eko-gospodarstwo domowe

Ekologiczny tryb życia to nie tylko sprzęt, który ułatwia zdrowe odżywianie, ale też taki, który nie szkodzi środowisku. W gospodarstwach domowych wykorzystywana jest dziennie ogromna ilość szkodliwych dla środowiska środków chemicznych. Niektóre, jeśli nie wszystkie, zastąpić można produktami całkowicie naturalnymi lub naturze nie szkodzącymi. Przykładem jest zastąpienie płynu do mycia podłóg i okien wodą z octem i stosowanie naturalnych kosmetyków. Bardzo ciekawym produktem są też orzechy do prania, którymi zastąpić można proszek czy płyn do prania. Stosowane były one od wieków na terenie Indii i Nepalu, gdzie służyły jako środek piorący i czyszczący. Z powodzeniem usuną brud z ubrań i tekstyliów, nie szkodząc przy tym środowisku.

[Głosów:1    Średnia:5/5]
PODZIEL SIĘ
Avatar
Uwielbiam fitness. Rzadko używam obciążenia, zdecydowanie wolę ćwiczyć siłą własnego ciężaru.

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ