Jak dbać o skórę naczynkową?

0
1438

Każdy właściciel skóry naczynkowej wie, że wymaga ona specjalnej pielęgnacji. Pojawiające się na niej zaczerwienienia i pękające naczynka nie wyglądają zbyt dobrze. Nie zawsze możliwe jest zakrycie ich makijażem. Jak więc dbać o skórę naczynkową, żeby ograniczyć powstawanie pajączków i zaczerwienień?

Odpowiednia pielęgnacja skóry

Skóra naczynkowa wymaga specjalnego traktowania. Nie wystarczy jedynie krem na dzień i na noc. Warto wybierać spośród produktów specjalnie dostosowanych do tego typu skóry. Powinny być to preparaty z dużą zawartością witaminy C, która zmniejsza przepuszczalność naczyń. W ten sam sposób pomóc może preparat z witaminą K. Warto decydować się na balsamy z miłorzębem japońskim, który poprawia krążenie krwi. Poza tym zmniejsza kruchość naczynek.

Ważną kwestią jest także odpowiednia ochrona skóry naczynkowej przed czynnikami atmosferycznymi. Warto zimą przed wyjściem z domu stosować tłusty krem, który ochroni cerę przed mrozem. Należy także pamiętać o tym, żeby ubierać się stosownie do temperatury. Latem warto stosować kremy z filtrem UV oraz nosić przewiewne ubrania, które pozwolą skórze oddychać. Jeśli te sposoby nie zadziałają, konieczne będzie zamykanie naczynek laserem.

Laserowe zamykanie naczynek – broń w walce z pajączkami

Kiedy widocznych naczynek jest już bardzo dużo, odpowiednia pielęgnacja skóry może nie wystarczyć. Najlepszym sposobem na pozbycie się problemu jest zabieg laserowego zamykania naczynek. Jest on bardzo skuteczny i nie wiąże się z długą rekonwalescencją.

Zabieg polega na zastosowaniu na pajączki światła lasera, który zostanie pochłonięty przez hemoglobinę. Dzięki temu dojdzie do termicznej koagulacji naczyń, co spowoduje ich zamknięcie. Zabieg zamykania naczynek jest bezpieczny, jeśli będzie się do niego odpowiednio przygotowanym. Warto zwrócić uwagę na przeciwwskazania, jakimi są opalona skóra, cukrzyca, łuszczyca, ciąża oraz karmienie piersią. Przed zabiegiem nie należy opalać się na solarium czy stosować samoopalacza. Trzeba zrezygnować również z peelingów czy kwasów.

Jak dbać o skórę po zabiegu?

Na krótko po zabiegu należy szczególnie zadbać o skórę. Polecane jest nawilżanie jej kilka razy dziennie. Nie można stosować peelingów. Nie należy także korzystać z solarium, opalać się na słońcu i stosować makijażu w miejscach, na których stosowany był laser.

Po tym, jak skóra zagoi się i minie odpowiednio długo czasu, warto spróbować ochronić się przed nawrotem pajączków. Warto chronić cerę naczynkową przed mrozem lub nadmierną ekspozycją na słońce. Jeśli pajączki występowały głównie na nogach, należy zadbać o nie, stosując maści z wyciągiem z kasztanowca i miłorzębem japońskim oraz pamiętać o delikatnej aktywności fizycznej.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z Kosmetologia Esteti-Med

[Głosów:1    Średnia:5/5]
PODZIEL SIĘ
Avatar

Uwielbiam fitness. Rzadko używam obciążenia, zdecydowanie wolę ćwiczyć siłą własnego ciężaru.

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ