Jak wybrać odpowiedni model rolek?

0
1266
Jak wybrać odpowiedni model rolek?

Jeśli szukasz atrakcyjnej formy spędzania czasu wolnego na świeżym powietrzu, być może zainteresują Cię rolki. Jazda na rolkach to doskonały sposób na wzmocnienie mięśni nóg, na poprawę koordynacji ruchowej i kondycji fizycznej. Jazda na rolkach to także dobra okazja do zrzucenia nadprogramowych kilogramów, które niepostrzeżenie pojawiły się na wadze po długiej zimie. Gdy masz odpowiednio dużo samozaparcia, sięgając po odpowiedni model rolek, możesz również nauczyć się wielu widowiskowych trików. Ten rodzaj jazdy jest co prawda bardziej wymagający, ale i oferujący nieporównywalnie więcej satysfakcji.

Jeśli już zdecydujesz się na rolki, zastanów się jaki rodzaj jazdy preferujesz. To pierwszy krok do znalezienia rolek, w których będziesz czuł się dobrze i których użytkowanie sprawi Ci prawdziwą przyjemność.

Typy rolek

Na rynku znajdziemy co najmniej kilka podstawowych typów rolek. Najpopularniejsze z nich to rolki fitness, czyli inaczej mówiąc rolki typowo rekreacyjne, przeznaczone do spokojnej jazdy po w miarę równej nawierzchni, na przykład po asfaltowych ścieżkach rowerowych. Po ten typ rolek warto sięgnąć wtedy, gdy dopiero uczysz się jazdy i gdy chcesz popracować nad swoją kondycją fizyczną. Drugi z popularnych typów rolek to rolki freestylowe, przeznaczone do jazdy miejskiej. Charakteryzują się mocną skorupą, doskonałą wentylacją i ścisłym ułożeniem dużych kółek, co przekłada się na większą zwrotność i łatwość w poruszaniu się po nie zawsze idealnie równym terenie. Hitem nadchodzącego sezonu, jeśli chodzi o rolki freestylowe, mogą być produkty z serii Rollerblade Twister 2017. Kolejne popularne rodzaje rolek to rolki szybkościowe o wydłużonej płozie i większych kółkach, przeznaczone do szybkiej jazdy po równej nawierzchni, a także specjalistyczne rolki do jazdy agresywnej o małych kółkach i mocno zabudowanej konstrukcji. Te rolki idealnie sprawdzą się podczas jazdy po murkach, poręczach, schodach czy rampach. W sprzedaży znajdziemy również rolki hokejowe, do gry w hokeja oraz rolki regulowane, które są sprzętem stworzonym z myślą o dzieciach.

Na co zwrócić uwagę kupując nowe rolki?

Prócz wyboru określonego typu rolek, warto także przyjrzeć się jakości wykonania interesującego nas produktu. Jeśli chcemy mieć pewność, że sięgamy po produkt z najwyższej półki, warto skupić się na markowych rolkach tj. wspomniane wcześniej rolki freestylowe Rollerblade Twister 2017, które w sprzedaży pojawią się dopiero w tym sezonie. Jeśli nasze fundusze są ograniczone i nie stać nas na markowy sprzęt najwyższej jakości, szukając nowych rolek szczególną uwagę zwracamy na cztery elementy: but, łożyska, kółka i płozy. W praktyce najważniejszy jest rodzaj zastosowanych w rolkach łożysk i kółek. Najczęściej spotykane łożyska to modele ABEC. Im wyższy ich numer, tym lepsza jakoś łożysk. Kółka zwykle wykonane są z syntetycznego kauczuku. Im wyższa jego jakoś, tym kółka będą trwalsze i zapewnią nam wyższy poziom amortyzacji w czasie jazdy. But musi być po prostu w miarę wygodny i przewiewny, a płoza wytrzymała, dlatego najlepiej decydować się na

[Głosów:3    Średnia:4.7/5]
PODZIEL SIĘ
Avatar
Uwielbiam fitness. Rzadko używam obciążenia, zdecydowanie wolę ćwiczyć siłą własnego ciężaru.

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ