Magiczna moc olejków

0
1365
Magiczna moc olejków

Sekretem pięknej i zdrowej cery jest dobra pielęgnacja, tym w dzisiejszych czasach powietrze jest bardzo zanieczyszczone co jak wiadomo nie sprzyja naszej skórze. Mamy do wyboru nie tylko kremy i sera, ale także różnego rodzaju olejki, które zyskują coraz większą popularność, w szczególności olejki naturalne. Do każdego rodzaju cery znajdziemy odpowiedni olejek, jednak przed tym musimy znać typ swojej cery. Olejki nie tylko nawilżają skórę, ale również ją oczyszczają, uelastyczniają i są elementem demakijażu. Docierają do głębszych warstw naszej skóry, dostarczając jej cennych składników odżywczych i witamin. Wyróżniamy trzy rodzaje olejków: oleje schnące, półschnące i nieschnące, różnią się one stężeniem kwasów wielonienasyconych, z grupy omega 3 i omega 6, im większe stężenie tych kwasów w olejku tym większa jest ich wchłanialność

Oleje schnące

Oleje schnące są dedykowane przede wszystkim do cery tłustej i problematycznej. Zawierają ponad 50% kwasów wielonienasyconych. Olejkami suchymi są olejki jojoba, rokitnikowy, lniany, konopny, z main, róży, z nasion bawełny, z wiesiołka, z orzecha włoskiego, z ogórecznika. Cera tłusta i problematyczna wymaga specjalnej pielęgnacji, która nie tylko ją nawilży, ale i nie będzie zatykała porów co jest głównym powodem niedoskonałości.

Oleje półschnące

Ten typ olejków przeznaczony jest do cery normalnej i mieszanej. Zawierają od 20 do 50% wielonienasyconych kwasów, mają lekką konsystencję i nie zostawiają lepkiej warstwy. Do olejów półschnących zaliczamy olej arganowy, sezamowy, słonecznikowy, ze słodkich migdałów, z krokosza, z nasion bawełny.

Oleje nieschnące

Ten typ olejków będzie idealny do pielęgnacji cery suchej i dojrzałej. Dzięki temu, że zawierają mniej niż 20% kwasów wielonienasyconych są gęste i dłużej się wchłaniają co zapewnia skórze odpowiednie dla niej nawilżenie. Olejki do twarzy nieschnące to: olej z awokado, olej kokosowy, makadamia, z pestek dyni a także oliwa z oliwek.

Stosowanie olejków

Olejki są tak wszechstronne, że można używać ich nie tylko do twarzy, ale także do ciała i włosów. Jednak skupmy się na twarzy. Najlepiej stosować je rano przed nałożeniem makijażu oraz wieczorem po jego zmyciu a w nocy. Można też wykonywać nimi demakijaż ponieważ radzą sobie świetnie nawet z tuszem do rzęs. Możemy też kilka kropli dodać do naszego ulubionego kremu do twarzy, czy posmarować nimi usta aby były piękne i miękkie. Jeżeli lubimy eksperymentować możemy też łączyć ze sobą olejki aby sprawdzić co najlepiej odpowiada naszej skórze.

[Głosów:1    Średnia:5/5]
PODZIEL SIĘ
Avatar

Uwielbiam fitness. Rzadko używam obciążenia, zdecydowanie wolę ćwiczyć siłą własnego ciężaru.

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ