Makijaż na wieczór – jaki wybrać, aby wyglądał świeżo i modnie?

0
794

Z pośród licznych pomysłów na makijaż wieczorowy jest jeden, który nieprzerwanie od wielu lat, uznawany jest za najbardziej uniwersalny, najbardziej podstawowy i najczęściej wybierany przez celebrytki – makijaż francuski, czyli „mała czarna” wśród makijaży. Składają się na niego dwa istotne, bardzo kobiece i bardzo sexy elementy – graficzna kreska i mocne usta. W dalszej części artykułu, pokażemy jak podkreślić te dwa elementy, czyli jak zdobyć kontrolę nad swoim wieczorowym lookiem i tym samym jak oczarować siebie i innych.

Jak wykonać wieczorowy makijaż francuski – krok po kroku?

Francuski makijaż, czyli dobrze wyprofilowana kreska i stanowczo podkreślone usta pasują absolutnie każdemu, wieczorową porą. Odpowiednia kreska unosi opadającą, zmęczoną powiekę, rozświetla oko i nadaje mu świeżego spojrzenia, a wyraźne usta ewokują ostrość i pewność siebie. Przed wykonaniem przygotuj swoją kosmetyczkę lub kuferek z kosmetykami, którymi wykonasz doskonały wieczorowy make-up.

Krok 1

Przed wykonaniem makijażu zadbaj o cerę, ta stylizacja twarzy uwydatni przebarwienia, niedoskonałości i większe pory. Nałóż maseczkę wygładzającą lub peeling. Na tak nawilżoną cerę nałóż lekki krem pod makijaż i rozświetlający fluid. Na koniec pokryj twarz stapiającym się z twarzą pudrem.

Krok 2

Oczy pomaluj cieniem w kolorze cielistym, dodaj kreskę, podkreśl lekko brwi, a na rzęsy nałóż czarną maskarę. Graficzna kreska powinna być długa, tak aby podkreślić linię rzęs i optycznie je zagęścić. Kształtem powinna zbliżać oko do uznawanego za idealny, harmonijnego kształtu migdała. Nie kończ kreski zbyt wcześnie, w takim wypadku optycznie skrócisz oko. Pociągnij ją do kącika oka lub wyciągnij w kierunku skroni i zakończ atrakcyjnym, ostrym szpicem.

Krok 3

Usta to klucz tej stylizacji – wyraźnie obrysuj je konturówką. Środek ust wypełnij czerwoną, matową, rzucającą się w oczy pomadką. Jeśli nie czujesz potrzeby „grania pierwszych skrzypiec wieczoru” lepszym rozwiązaniem będzie błyszczyk w podobnym odcieniu lub bardziej młodzieżowa nabłyszczająca pomadka.

Pamiętaj, że podstawowym sekretem, tajemnicą i magią francuskiego makijażu, tym co zadecydowało o jego ponadczasowości to podkreślenie oczu, ust i niczego więcej. „Mniej oznacza więcej”, brak przesady – to sedno tego make-upu. Zatem nie dodawaj zbędnych błyszczących, kolorowych elementów, zgromadź w swoim kuferku kosmetyki absolutnie podstawowe.

Więcej o kosmetykach, dzięki którym osiągniesz ponadczasowy wieczorowy look znajdziesz tu http://www.senseofbeautymag.com/kosmetyki-dr-irena-eris/gwiazdy-makijazu-kosmetyki-ktorymi-wykonasz-doskonaly-wieczorowy-make-up

[Głosów:1    Średnia:5/5]
PODZIEL SIĘ
Avatar
Uwielbiam fitness. Rzadko używam obciążenia, zdecydowanie wolę ćwiczyć siłą własnego ciężaru.

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ