Makijaż permanentny | Na jak długo wystarcza | czy się opłaca?

0
1583
Makijaż permanentny

Według statystyk, kobiety średnio poświęcają ok 20 minut dziennie na wykonanie porannego makijażu przed wyjściem do pracy czy na uczelnię. Brak makijażu kobiety najczęściej tłumaczą chorobą, do takiej wymówki  przyznaje się aż 74%, lub koniecznością pozostania w domu – 71%. Tygodniowo spędzamy prawie 2,5 godziny spędzamy na upiększaniu się. Zastanówmy się, co można zrobić przez cały ten czas.. wyjść do kina, na basen, przygotować pyszną dwudaniową kolację..  jest wiele możliwości, prawda? Aby zaoszczędzić ten czas na poczet innych czynności wymyślono tzw. makijaż permanentny.

Makijaż permanentny

Oto 5 najczęściej zadawanych pytań, na które śpieszymy odpowiedzieć.

Co to jest makijaż permanentny?

No właśnie – na czym polega makijaż permanentny? Na czym polega magia makijażu permanentnego i gdzie się go stosuje? Jest to rodzaj zabiegu upiększającego: polega na umieszczaniu kolorowego pigmentu płytko pod skórą w wybranych miejscach twarzy. Pigment ten z czasem oczywiście wyblaknie, dlatego nie ma on trwałych właściwości tak jak np. tatuaż. Makijaże tego typu możemy stosować w kilku przypadkach: na powiekę jako kreski w formie obrysu, jako wypełnienie ust czy opracowanie brwi.

Ile kosztuje makijaż permanentny ?

Mówiąc o cenie takiego zabiegu nasuwa się jedna z podstawowych kwestii finansowych: opłacalność. Drogeryjny eyeliner to średnio koszt ok 20 zł. Służy nam on średnio przez 3 do 4 miesięcy. Oznacza to w praktyce, że rocznie wydamy na niego minimum 80 zł. Oczywiście zaznaczamy tutaj, iż chodzi o minimalną cenę kosmetyku, ponieważ na rynku znajdziemy produkty nawet pięciokrotnie droższe. Koszty makijażu permanentnego waha się w zależności od salonu, umiejętności kosmetyczek, miejscowości i renomy salonu urody. Podamy więc średnie ceny, jakich możemy się spodziewać w salonie w dużym mieście. Koszt kresek na górnych powiekach to około 600zł. Kreski dolne są odpowiednio tańsze, po ok. 400zł, a zdecydowanie najwięcej wyniesie nas kontur ust z wypełnieniem: nawet 1200zł. Za makijaż  brwi w renomowanym salonie damy średnio 900 zł. Na pierwszy rzut oka oczywiście wydaje się mam to być ceną zaporową i zupełnie nieopłacalną. Należy jednak pamiętać, że prawidłowo wykonany makijaż permanentny utrzymuje się przez kilka lat. Przez ten czas oszczędzamy przede wszystkim swój najcenniejszy czas. Jest to bowiem inwestycja na lata, gwarantująca nam stały, bardzo naturalny i długotrwały efekt.

Ile utrzymuje się taki makijaż?

To na pewno w największej mierze zależy od naszej skóry i tego, jak ją pielęgnujemy. Skóra sucha jest najlepsza dla wykonywania tego typu makijaży. Na takiej cerze makijaż może pozostać nawet do 5 lat. Przy cerze tłustej okres utrzymywania się makijażu spada nawet do 3 lat. Należy pamiętać, aby po wykonaniu zabiegu pielęgnować pokryte makijażem partie ciała odpowiednimi maściami, które przyspieszą gojenie się skóry. Zaraz po zabiegu makijażu nie należy się opalać, pływać w chlorowanym basenie czy nadmiernie przesuszać skóry.

Czy jest to bezpieczne?

Zabieg wykonania makijażu permanentnego wykonany w profesjonalnym salonie jest bardzo bezpieczny i często prawie bezbolesny. Przed zdecydowaniem się wykonanie makijażu należy zwrócić uwagę na panującą w salonie higienę: czystość pomieszczenia i używanego sprzętu. Igła, która będzie używana do zabiegu, powinna być jednorazowa i rozpakowana przy Tobie.

Dla kogo jest najlepszy?

Dla niemal każdego, kto nie chce marnować czasu na codzienny makijaż. Jeśli uprawiasz często sport lub często przebywasz na dworze i zależy ci również aby wyglądać dobrze, nawet podczas ćwiczeń. Jeśli Tobie brakuje precyzji i dobrych umiejętności do wykonania eleganckiego makijażu. Jeśli wiecznie brakuje ci czasu, ponieważ żyjesz w wiecznym biegu. Jeśli masz wąskie usta o niewyraźnym konturze, lub cienkie i słabo zarysowane brwi. Wszystkie te powody będą tak samo dobre by umówić się na zabieg, lub zainteresować się takim zabiegiem.

Taki makijaż permanentny jest dobrym rozwiązaniem dla niemalże każdej z  kobiety. Jednak okres utrzymywania się makijażu na twarzy zależy od wielu czynników. Dlatego trzeba zwrócić baczną uwagę na właściwą pielęgnację oraz właściwe traktowanie miejsca po wykonaniu zabiegu. Jego opłacalność zależy przede wszystkim od od tego, ile pieniędzy zazwyczaj wydajesz na makijaż, oraz ile czasu dziennie na jego wykonanie poświęcasz. Jeśli np. codziennie malujesz usta, poświęcając na to kilka kolejnych minut w trakcie dnia nanosząc poprawki- taki zabieg będzie idealny dla Ciebie.

Gdzie udać się na zabieg?

Poczytaj opinie w sieci, na forach lub zasięgnij informacji u kogoś, kto wykonał taki makijaż na sobie – o gabinetach oferujących podrzędną jakość będzie dwa razy więcej opinii. Zastanów się dwa razy, czym spowodowana jest promocyjna cena zabiegu w danym salonie – może pracują na materiałach gorszej jakości? Sprawdź również, czy wykonujące go kosmetyczki mają uprawnienia do wykonywania zabiegów, oraz czy zostały odpowiednio przeszkolone. Weź też pod uwagę czystość i higienę panującą w salonie.

[Głosów:0    Średnia:0/5]
PODZIEL SIĘ

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ