Matujący podkład do twarzy: powiedz STOP świecącej twarzy!

0
1989
Matujący podkład do twarzy: powiedz STOP świecącej twarzy!

Świecenie i błyszczenie się skóry sprawia, że twarz wygląda na zaniedbaną i niezdrową. Dodatkowo sprzyja pojawianiu się niedoskonałości i wyprysków. Wybierając dobry matujący podkład możesz temu zaradzić. Sprawdź, czym powinien się cechować i powiedz STOP świecącej twarzy!

Najlepszy podkład dla skóry podatnej na świecenie

Problem ze skórą, która wykazuje dużą skłonność do świecenia się jest to, że szybko przestaje być ona matowa. Błyszczenie to sprawia, że twarz wygląda nieestetycznie i tak,  jakby była zaniedbana. Z tego względu najlepszym podkładem, zapobiegającym świeceniu się będzie fluid matujący. Sprawi on, że twarz na długo będzie matowa, a błyszczenie pod kontrolą. Na rynku kosmetycznym jest wiele rozmaitych matujących podkładów, jednak fakt, iż na opakowaniu tego produktu widnieje napis, że jego funkcją jest matowienie, nie jest jednoznaczny z tym, że tak będzie w rzeczywistości. W dalszej części artykułu poznasz cechy i właściwości, którymi powinien odznaczać się dobry podkład matujący.

Matujący nie znaczy ciężki

Wiele osób błędnie twierdzi, że skoro podkład skutecznie ma zapobiegać świeceniu, a przy tym matowić skórę, powinien być gęsty, ciężki i treściwy. Niestety fluidy tego typu mogą negatywnie wpłynąć na kondycję skóry. Co prawda zmatują ją i ograniczą świecenie twarzy, jednak równocześnie mogą zapchać skórę, a co za tym idzie nasilić jej błyszczenie i zwiększyć skłonność do pojawiania się niedoskonałości. Sięgając po podkład matujący należy zatem zwrócić uwagę, aby jego formuła była aksamitna i lekka. Dzięki temu produkt nie zaszkodzi skórze, ale faktycznie ustabilizuje jej problematykę poprzez ograniczenie świecenia i długotrwałą matowość. Przykładem fluidu, który skutecznie matuje, a jednocześnie nie obciąża skóry jest Podkład Infallible 24H L’Oréal Paris. Dodatkowo maskuje on niedoskonałości, jest odporny na ścieranie i nie pozostawia efektu maski.

Podkład w płynie czy w kompakcie?

Wśród podkładów matujących można wyróżnić te w płynie, jak i w kompakcie. Fluidy w kompakcie zazwyczaj łączą w sobie funkcje czterech kosmetyków – bazy pod makijaż, korektora, podkładu i pudru. Do tego wykazują dość ciężką formułę, która co prawda silnie kryje niedoskonałości i długotrwale matuje skórę, jednak z drugiej strony znacznie ją obciąża. Z tej racji, warto zdecydować się na podkład w płynie, np. wspomniany wyżej Infallible L’Oréal Paris, zawierający kompleks z kwasem hialuronowym, posiadającym właściwości nawilżające, które chronią skórę przed wysuszeniem i obciążeniem.

Działanie podkładu wzmocnij pudrem matującym

Zastosowanie dobrego podkładu matującego może długotrwale ograniczyć świecenie się twarzy i zapewnić jej matowe wykończenie. Działanie to można wzmocnić, a nawet przedłużyć, stosując puder matujący. Śmiało można wybrać zarówno puder transparentny, jak i nadający lekki kolor oraz puder sypki czy też w kompakcie. Ważne tylko, aby wykazywał on właściwości zbliżone do podkładu, czyli matował skórę, ograniczając jej błyszczenie. Wystarczy, że po zaaplikowaniu fluidu na twarz, przypruszysz ją pudrem matującym. Jeśli w  ciągu dnia, świecenie wymyka Ci się spod kontroli, możesz ponowić użycie pudru. Pamiętaj tylko, aby przed tym ściągnąć nadmiar sebum z powierzchni twarzy, które w głównej mierze odpowiada za błyszczenie. Możesz to wykonać bibułkami matującymi, przeznaczonymi specjalnie do tego celu. Dopiero wtedy zastosuj puder matujący. Zyskasz nową świeżość makijażu i idealnie matową skórę!

[Głosów:3    Średnia:3/5]
PODZIEL SIĘ
Avatar
Uwielbiam fitness. Rzadko używam obciążenia, zdecydowanie wolę ćwiczyć siłą własnego ciężaru.

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ