Nike Roshe Run – czy nadają się do biegania, na fitness i siłownię?

0
3331

Nike Roshe Run to jeden z najpopularniejszych modeli obuwia sportowego, który wybierany jest zarówno przez sportowców, jak i osoby, które dopiero zaczynają poprawiać swoją kondycję fizyczną. Czym się charakteryzują? Co sprawia, że są tak chętnie kupowane? I jakie aktywności można w nich uprawiać?

Historia Nike Roshe Run

Choć obuwie Nike Roshe Run zaczęło szybko zyskiwać popularność w 2012 roku, mało kto wie o tym, że zostały zaprojektowane dwa lata wcześniej przez Dylana Raasch. Początkowo jednak nie spotkały się z zainteresowaniem i dopiero dzięki wprowadzeniu kilkudziesięciu poprawek przez pewnego swej wizji projektanta sprawiło, że zostały docenione na całym świecie. Osiągnięcie sukcesu jednak nie było łatwe – podczas tych dwóch lat nieustannie zmieniano typ podeszwy oraz wygląd cholewki.

Zarówno pod względem projektu, jak i samej nazwy, buty Nike Roshe Run nawiązują do filozofii Zen. Nazwa obuwia pochodzi od słowa Rōshi – japońskiego terminu oznaczającego mistrza i nauczyciela Zen. W przeciwieństwie do innych modeli obuwia tej marki, Nike Roshe Run są proste i minimalistyczne. Również i w nich fasonie doszukuje się inspiracji filozofią Zen: bieżnik podeszwy przypomina kamienne stopnie, a wygląd wkładki porównuje się do skalnego ogrodu…

Przez kilka lat od zaprojektowania pierwszej wersji Nike Roshe, pojawiło się kilka różnych wersji butów, a największą popularność zyskały sneakersy. W 2015 roku marka zdecydowała się również na niewielką modyfikację nazwy na Nike Roshe One – dzięki temu ten model nie kojarzył się już jednoznacznie z obuwiem sportowym, co miało swoje uzasadnienie w różnorodności fasonów, które można porównać na domodi.pl/nike-roshe-run.

Nike Roshe Run – cechy charakterystyczne

Klasyczne wersje Nike Roshe Run, choć posiadają niemal ascetyczny wygląd, kryją w sobie jednak wiele niespodzianek. Ich podeszwa została tak skonstruowana, aby zapewnić najlepszą amortyzację oraz przyczepność. Pomimo tego, że wygląda na stosunkowo cienką, jest niezwykle wytrzymała.

Wkładka w Nike Roshe Run jest miękka, co zapewnia wysoki komfort podczas uprawiania ćwiczeń, a cholewka wykonana jest z przewiewnej, oddychającej pianki.

nike-roshe-run

Czy Nike Roshe Run to buty do ćwiczeń?

Choć początkowo Nike Roshe Run zostały zaprojektowane jako buty sportowe, z czasem powstały miejskie, lifestylowe wersje, takie jak Nike Roshe One Moire, czy zimowe Nike Roshe Run Sneakerboot.

Dlatego jeśli chcesz zakupić ten model obuwia z myślą o uprawianiu aktywności sportowej, musisz zwrócić uwagę na jego przeznaczenie. Najlepiej wybierać wersję z cholewką Flyknit, dzięki której buty są dużo lżejsze, przy jednoczesnym zapewnieniu dobrej przyczepności do podłoża, co sprawia, że obuwie idealnie sprawdza się podczas zajęć fitness lub ćwiczeń siłowych. Natomiast Nike Roshe Run z cholewką z cienkiej siateczki o dużych oczkach, dzięki swojej przewiewności, będą odpowiednie do biegania.

Ciekawym rozwiązaniem jest również model Nike Roshe Slip On, który jest wkładany, bez konieczności sznurowania.

A jaka jest jeszcze jedna, istotna zaleta Nike Roshe Run? Dzięki różnorodności wzorów i kolorów, można wybrać modną, stylową wersję obuwia sportowego dla siebie, co często w połączeniu z odpowiednim strojem znacząco wpływa na poziom motywacji do ćwiczeń…

[Głosów:9    Średnia:2.8/5]
PODZIEL SIĘ
Avatar
Uwielbiam fitness. Rzadko używam obciążenia, zdecydowanie wolę ćwiczyć siłą własnego ciężaru.

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ