Po co regulować i malować brwi?

0
682
Po co regulować i malować brwi?

Nie bez powodu mówi się, że oczy są zwierciadłem duszy. To spojrzenie zazwyczaj przyciąga i hipnotyzuje. To także najbardziej widoczny punkt na twarzy, który przykuwa uwagę. Jednak wbrew powszechnej opinie w sztuce makijażu oprócz eyelinera i tuszu do rzęs oko podkreśla jeszcze jeden element. Wymodelowane i odpowiednio zaznaczone brwi optycznie powiększają oko i nadają mu wyrazistości. Cienie do brwi pomogą osiągnąć naturalny efekt.

Odpowiednia regulacja brwi optycznie wysmukla twarz

Makijaż oczu może wydawać się skomplikowany, a zwłaszcza trudne może być modelowanie brwi. Wcale to nie jest pracochłonne i zajmujące zajęcie. To prawda, ze chociaż przy pierwszym modelowaniu warto udać się do profesjonalnej kosmetyczki, bo ta poradzi jak wymodelowany łuk brwiowy będzie najodpowiedniejszy do kształtu twarzy. Tak naprawdę sama regulacja brwi nie jest trudna, ale trzeba pamiętać, ze efekt ten ma wyglądać naturalnie, a nie komicznie.  Niestety w tej dziedzinie makijażu dzieje się ostatnio na odwrót i panują dość dziwne trendy. Oko świetnie i naturalnie podkreślają cienie do brwi, a wiele kobiet stosuje zasadę, że czym mocniej tym lepiej. Niestety prawda jest taka, że grube albo bardzo cienkie brwi o intensywnym, czarnym kolorze wyglądają po prostu sztucznie.

Jak prawidłowo regulować i malować brwi

Brwi powinny kończyć się z początkiem linii nosa. Łatwo zaznaczyć ten punkt przykładając chociażby palec, czy końcówkę pędzelka. Od tego momentu powinny nakładane być cienie do brwi. Początek brwi powinien być gruby, a dopiero przy końcu powinien się lekko zwężać. Niektórym kobietom pasują także całościowe, grube kreski. Następnie wymodelowane brwi warto pomalować, aby je podkreślić. Do tego można użyć henny tradycyjnej lub w żelu lub mniej inwazyjnych cieni do brwi, o naturalnych kolorach. Zobaczysz, że już samo podkreślenie łuku brwiowego nada Twojemu spojrzeniu wyrazistości. Pamiętaj, że to właśnie odpowiednio wymodelowane i pomalowane brwi nadają twarzy smukłości i także ja konturują. Dopiero efekt, jaki dają brwi mocno i kontrastowo podkreśla makijaż oczu.

Najpierw brwi, potem oczy

Na koniec zajmij się makijażem oczu. Tutaj w zupełności wystarczy zastosowanie eyelinera oraz pogrubiającego i wydłużającego rzęsy tuszu. Możesz także jako podkład zastosować cień do powiek o naturalnym kolorze. Warto też białym lub perłowym cieniem do powiek delikatnie zaznaczyć miejsce pod łukiem brwiowym. Otrzymuje się w ten sposób dodatkowy efekt wizualny podkreślający oczy.

[Głosów:2    Średnia:5/5]
PODZIEL SIĘ
Avatar
Uwielbiam fitness. Rzadko używam obciążenia, zdecydowanie wolę ćwiczyć siłą własnego ciężaru.

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ