Wybierasz się na pedicure w Gdańsku? Zobacz, co powinnaś wiedzieć o tym zabiegu

0
673
Wybierasz się na pedicure w Gdańsku? Zobacz, co powinnaś wiedzieć o tym zabiegu

Pedicure powinien być jednym z podstawowych zabiegów w planach każdej kobiety. Czy i Ty wybierasz się w najbliższym czasie do kosmetyczki? Dowiedz się więcej o zabiegu pedicure!

Czy warto robić pedicure?

Kobiety bardzo dbają o swoje dłonie czy figurę. Czy jednak nie warto zadbać również o stopy? Oczywiście, że tak!

Nawet najprostsza pielęgnacja stóp pozwala na zachowanie elastyczności ich skóry oraz na zapobieganie jej pęknięć czy zgrubień. Należy sobie uświadomić również, że brak właściwej higieny może być przyczyną poważnych problemów zdrowotnych, np. stanów grzybiczych czy wrastających paznokci. Dlatego też pedicure nie tylko warto, ale wręcz trzeba wykonywać regularnie. Tylko w ten sposób można właściwie zadbać o higienę i zdrowie stóp!

Zabiegi można wykonywać w domu, jednak warto przynajmniej raz na jakiś czas zrobić to u kosmetyczki. Jeśli dawno tego nie robiłaś… umów się na pedicure w Gdańsku już teraz!

Rodzaje pedicure i ich krótka charakterystyka

Wyróżniamy trzy podstawowe rodzaje pedicure:

l pedicure kosmetyczny – zabieg skupiony na pielęgnacji paznokci i skóry stóp (usunięcie zrogowaceń, skrócenie i lakierowanie paznokci);

l pedicure biologiczny – zabieg skupiony na naturalnej pielęgnacji stóp, głównie ich kąpieli i peelingu; podczas pedicure’u biologicznego nie stosuje się żadnych metalowych narzędzi i akcesoriów, najważniejsza jest relaksacja;

l pedicure leczniczy – zabieg przeprowadzany w specjalistycznych gabinetach w przypadkach interwencji z pogranicza medycyny; stosowany m.in. w potrzebie usunięcia głębokich odcisków, leczenia wrastających paznokci czy chorób stóp i paznokci.

Jak łatwo jest zauważyć, każdy z rodzajów zabiegów stosowany jest w nieco innym celu – chociaż oczywiście mogą się one ze sobą łączyć. Na zabiegi kosmetyczny i biologiczny warto umówić się w przypadku zaobserwowania, że skóra stóp stała się zbyt sucha i szorstka lub też zbyt zgrubiała (zwłaszcza na piętach) i łuszcząca się. Pedicure jest też zalecany przy skłonności do pękania skóry na piętach oraz przy pojawieniu się odcisków.

Gdy problemy stóp są zbyt duże na pedicure kosmetyczny lub biologiczny, kosmetyczka odsyła klientów do gabinetu podologa na pedicure leczniczy.

[Głosów:1    Średnia:5/5]
PODZIEL SIĘ
Avatar
Uwielbiam fitness. Rzadko używam obciążenia, zdecydowanie wolę ćwiczyć siłą własnego ciężaru.

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ