Zdrowa żywność – na co zwracać uwagę?

0
352
Zdrowa żywność

Zdrowa żywność to coraz częstszy wybór dla wielu z nas, którzy chcą zadbać o swoje zdrowie i samopoczucie na co dzień. Jesteśmy tym, co jemy, w związku z czym warto postawić na zbilansowaną dietę, dostarczającą wszystkich niezbędnych składników odżywczych, witamin i minerałów. Ważne jest również ograniczenie w niej używek, takich jak alkohol, zmniejszenie liczby spożywanej soli czy cukru. Niestety, wraz ze wzrostem świadomości konsumentów i popularności produktów ekologicznych i bio, wzrosła również liczba podrabianych produktów, które mimo oznaczeń niekoniecznie są dla nas zdrowe. Na co więc należy zwracać uwagę wybierając zdrowe produkty?

Oznaczenia zdrowej żywności

Robiąc zakupy spożywcze czy kosmetyczne, warto przede wszystkim wyrobić w sobie odruch uważnego czytania etykiet produktów. Ze względu na brak regulacji prawnych w zakresie oznaczeń żywności ekologicznej i bio, wielu producentów decyduje się bowiem na podrabianie oznaczeń, które powinny znaleźć się na zdrowych produktach. Towary bio, eko lub organic otrzymały certyfikat przyznawany przez Unię Europejską i mogą umieszczać na opakowaniach zielony listek z 12 gwiazdkami. Oznacza to, że co najmniej 95 procent produktu pochodzi z upraw ekologicznych. Ma on także na ogół krótszą datę przydatności do spożycia, zawiera bowiem dużo mniej konserwantów. Zdrowa żywność surowa, jak owoce i warzywa, jest również niepryskana, w związku z czym ma mniej idealny wygląd niż większość produktów tego typu sprzedawana w marketach. Nie powinno nas to jednak odstraszać od zakupu, wręcz przeciwnie. Skórki jabłek czy gruszek ze śladami po robakach można przecież odkroić z mniej estetycznych fragmentów, a w nagrodę możemy liczyć na smaki jak z naszego dzieciństwa.

Jakie produkty warto włączyć do zdrowej diety?

Zdrową żywność warto kupować od sprawdzonych producentów lub dystrybutorów działających internetowo, którzy oferują produkty z certyfikatem Unii Europejskiej w dużo korzystniejszych cenach niż w najbliższym supermarkecie. Dzięki sprzedaży internetowej, nie narzucają bowiem dodatkowej marży, co pozwala klientom również zaoszczędzić na budżecie przeznaczonym na produkty spożywcze. Sklep internetowy Słodkie Zdrowie oferuje bogaty asortyment zdrowej żywności oraz zastępników dla tradycyjnie używanych produktów jak sól czy cukier. Na stronach internetowych https://slodkie-zdrowie.pl/pl/ można znaleźć między innymi takie produkty, jak fiński ksylitol, będący zdecydowanie korzystniejszym dla naszej diety produktem niż cukier, olej kokosowy polecany do smażenia potraw, superfoods dostarczające w dużych ilościach wartościowych dla naszego zdrowia składników, przypraw czy kosmetyków powstających ze składników pozyskiwanych z upraw ekologicznych i w poszanowaniu dla środowiska naturalnego. Polecamy także witaminy czy suplementy diety, pozwalające na naturalną regulację przemiany materii i poczucie się na co dzień znacznie lepiej. Zapraszamy do zapoznania się z pełną ofertą sklepu internetowego Słodkie Zdrowie i składania zamówień. Gwarantujemy ich szybką realizację i dostawę!

[Głosów:0    Średnia:0/5]
PODZIEL SIĘ
Avatar
Uwielbiam fitness. Rzadko używam obciążenia, zdecydowanie wolę ćwiczyć siłą własnego ciężaru.

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ