Dlaczego warto pić herbatę z czystka?

0
2000
Dlaczego warto pić herbatę z czystka?

Czystek to rodzaj zioła, które od jakiegoś czasu cieszy się niesłabnącym powodzeniem. Torebki z czystkiem można znaleźć już w niemal wszystkich sklepach spożywczych i marketach, a o jego cudownych właściwościach rozpisują się celebryci i zwykli ludzie. Z czego wynika ten fenomen i jakie są prawdziwe właściwości czystka? Przedstawiamy kilka powodów, dla których warto pić herbatę z czystka. Jeśli jeszcze wahasz się, czy czystek jest dla ciebie odpowiedni, po tym artykule nie będziesz miał wątpliwości.

Jaki czystek wybrać?

Jeśli zdecydujemy się na zakup czystka, powinniśmy wybrać rodzaj cięty, a nie zmielony. To właśnie w drobnych, suszonych listkach ukryta jest moc tej rośliny. Odpadają również wszelkie herbatki w torebkach. Smak czystka jest specyficzny, lekko cierpki, przypomina słabą zielona herbatę. Osoby, które nie potrafią przekonać się do tego smaku, wybierają zazwyczaj czystek w kapsułkach. Zaletą takiej formy jest skondensowanie – aby odczuć działanie czystka powinniśmy pić kilka herbat dziennie przez kilka miesięcy. W przypadku stosowania suplementów wystarczy jedna tabletka dziennie. Odpada również konieczność zaparzania – czystek należy parzyć pod przykryciem około 15 minut.

Działanie czystka

Czystek przede wszystkim zawiera bardzo dużo substancji tzw. polifenoli, które działają zabójczo na wolne rodniki. Z tego powodu czystek jest uważany za najsilniej działające zioło o charakterze przeciwnowotworowym. Kolejną zaletą czystka jest działanie oczyszczające. Regularne spożywanie naparów sprawia, że trądzik zostaje zażegnany. Co ciekawe, wiele osób zauważa, że przestają być potrzebne dezodoranty – pot, jeśli występuje, nie ma ostrego zapachu.

Warto wiedzieć o działaniu przeciwzapalnym czystka, które ma także pozytywny wpływ na zęby i jamę ustną. Picie czystka nie zastąpi oczywiście mycia zębów, ale spożywanie go wspiera naturalną florę bakteryjną i zapobiega powstawaniu próchnicy. Czystek wzmacnia również odporność i świetnie radzi sobie z przeziębieniami.

[Głosów:1    Średnia:5/5]
PODZIEL SIĘ
Avatar

Uwielbiam fitness. Rzadko używam obciążenia, zdecydowanie wolę ćwiczyć siłą własnego ciężaru.

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ