Dlaczego warto zwracać uwagę na zdrową żywność

0
999
Dlaczego warto zwracać uwagę na zdrową żywność

Zdrowa żywność cieszy się wśród Polaków ogromną popularnością. Dla wielu osób pojęcia „żywność ekologiczna” oraz „zdrowa żywność” są tożsame. Warto jednak zdawać sobie sprawę z tego, że nie są to synonimy, jak chcieliby nas przekonać producenci. Żywność ekologiczna musi posiadać odpowiedni certyfikat, z kolei zdrowa żywność to wyrażenie, które stworzyli producenci w celach propagandowych.

Pod nazwą „zdrowa żywność” nie kryją się żadne restrykcyjne standardy dotyczące uprawy czy produkcji, dlatego każdy producent może wmawiać swoim klientom, że sprzedaje zdrową żywność. Dlaczego tak ważne jest czytanie etykiet produktów zatytułowanych jako zdrowa żywność? Na to pytanie odpowiadamy w dzisiejszym artykule.

Zdrowa żywność, czyli?

Zdrowa żywność to popularne wyrażenie, które jest niezwykle często wykorzystywane przez producentów żywności. Na opakowaniach rozmaitych produktów często pojawiają się napisy typu „100% zdrowia, „100% smaku” czy „100% bezpieczeństwa”. Tego typu treści mają na celu zachęcenie do zakupu klientów, bo z pewnością są bardzo dobre dla zdrowia i zawierają multum wartościowych składników odżywczych. Warto jednak zdawać sobie sprawę z tego, że w wielu przypadkach tego typu napisy mają tylko i wyłącznie zachęcić nas do zakupu konkretnych towarów, a ich jakość często nie jest zbyt wysoka.

Zdrowa żywność powinna być naprawdę zdrowa, jednak nie zawsze tak jest. Tego typu praktyki stosowane przez producentów są niezwykle dokuczliwe dla konsumentów oraz producentów posiadających wszelkie niezbędne certyfikaty ekologicznej żywności. Walory zdrowotne żywności „zdrowej” nie są poparte jakimikolwiek badaniami naukowymi. Zdrową żywnością nazywane są nawet takie produkty, które ze zdrowiem nie mają absolutnie nic wspólnego.

Zdrowe odżywianie to takie odżywianie, w którym staramy się wyeliminować ze swojej codziennej diety potrawy groźne dla zdrowia, czyli takie, które są bogate w tłuszcze oraz mające w swoim składzie sporo dodatków o dziwnie brzmiących nazwach. Gdy kupujemy ser, koniecznie opłaca się sprawdzić, czy jest to prawdziwy ser z mleka, a nie wyrób seropodobny. Podczas kupowania jajek warto zweryfikować, z jakiej hodowli pochodzą. Sprawdzanie etykiet może niektórym wydawać się stratą czasu, jednak jest bardzo istotne. Dzięki temu uda nam się wprowadzić do swojej produkty naprawdę zdrową żywność, a nie tylko zdrową z nazwy.

Zdrowa żywność z certyfikatem

Jeżeli naprawdę interesuje cię zdrowa żywność – sklep internetowy ZakreconySloik.com.pl jest właściwym miejscem na robienie zakupów. Zdrowa żywność z certyfikatem, czyli zdrowa żywność ekologiczna, to wyjątkowy typ żywności, który jest produkowany zgodnie z jasno określonymi zasadami.

Ekożywność pochodzi wyłącznie z certyfikowanych gospodarstw rolniczych. W czasie wszystkich etapów produkcji wykorzystywane są wyłącznie metody w pełni ekologiczne i bezpieczne dla ludzi i zwierząt.

Na tego typu uprawach nie są używane sztuczne nawozy, syntetyczne środki ochrony roślin, hormony wzrostu czy antybiotyki. Kupując w pełni zdrową, certyfikowaną żywność mamy gwarancję, iż kupione przez nas towary będą naprawdę bezpieczne i zdrowe.

[Głosów:0    Średnia:0/5]
PODZIEL SIĘ
Avatar

Uwielbiam fitness. Rzadko używam obciążenia, zdecydowanie wolę ćwiczyć siłą własnego ciężaru.

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ