O rękawiczkach nitrylowych mniej poważnie

0
3432

W dzisiejszym świecie nie wyobrażamy sobie chyba życia bez rękawiczek jednorazowych. Możemy używać ich praktycznie do wszystkiego. Rękawiczki nitrylowe przydadzą się zarówno podczas naprawiania roweru i ochronią nas przed brudem i smarem jak i podczas gotowania – krojenie mięsa w rękawiczkach jest zdecydowanie bardziej higieniczne. Również podczas sprzątania sięgniemy po rękawiczki nitrylowe. Ochronią naszą skórę i paznokcie przed wysuszeniem i zniszczeniem, na co szczególnie łatwo narazić nasze dłonie podczas zimy. Jak wiadomo, dłonie są naszymi wizytówkami, więc warto o nie dbać.

Jeśli chodzi o wybór rękawiczek, to coraz większą popularność zdobywają właśnie rękawiczki nitrylowe i winylowe ze względu na swoje właściwości hipoalergiczne. Dużym plusem rękawiczek nitrylowych jest to, że są bezpudrowe. Osobiście nigdy nie należałam do fanów talku w rękawiczkach – zawsze musiałam myć po nich dłonie.

Na co dzień pracuję w gastronomii, więc zużywam dość duże ilości rękawiczek. Rękawiczki nitrylowe to jedne z moich ulubionych. Są bardzo dobrze dopasowane do dłoni, która się w nich nie poci, jak to ma miejsce przy innych rodzajach, są wytrzymałe i nawet jeśli są mokre mają bardzo dobrą przyczepność.

Rękawiczki nitrylowe spełniają też świetnie rolę wodoszczelnej osłony na opatrunek. Uwierzcie mi, w gastronomii skaleczenia są na porządku dziennym i kiedy zabraknie plastra wodoodpornego ucięta końcówka rękawiczki sprawdzi się w tym przypadku idealnie. Przetestowałam na sobie – polecam.

Możemy również wykorzystać rękawiczkę jako schładzacz w cieplejsze dni. Skoro jesteśmy w temacie gastronomii, to atmosfera na kuchni potrafi być bardzo gorącą i wtedy przyda się woda zamrożona w rękawiczce. To taki wesoły akcent, który rozbawi twoich współpracowników i ochłodzi emocje. Kucharze to naprawdę zabawowe osobowości.

Ciekawe w jaki sposób wykorzystują rękawiczki inne zawody. Przykładowo medycy i lekarze. Oczywiście poza standardowym zastosowaniem.

Pomyśleć, że taki jeden wynalazek, a tak zmienił świat.

[Głosów:0    Średnia:0/5]
PODZIEL SIĘ
Avatar

Uwielbiam fitness. Rzadko używam obciążenia, zdecydowanie wolę ćwiczyć siłą własnego ciężaru.

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ