Depilacja laserowa – czy warto? O efektach i korzyściach depilacji laserem

0
871
Depilacja laserowa

Gładkie ciało bez konieczności codziennego używania maszynki to marzenie większości kobiet, które wolą pozbywać się owłosienia z niektórych partii ciała. Wiele z nich jednak zastanawia się, czy jest to gra warta świeczki oraz, czy tak naprawdę przyniesie ona upragnione korzyści. Powtarzanie zabiegów jest bowiem nie tyle, ile męczące, ale zajmuje nasz cenny czas (chociaż zdecydowanie mniej niż codziennie golenie) oraz nie pozostaje bez wpływu na wielkość naszego budżetu domowego. Nic więc dziwnego, że przed zapisaniem się na zabieg depilacji laserowej, chcemy dowiedzieć się, czy w ogóle warto w nią inwestować oraz jakich efektów możemy się po niej spodziewać.

Depilacja laserowa warta swojej ceny?

Osoby, które chcą na stałe pozbyć się zbędnego owłosienia, wskazują jako największą wadę depilacji laserowej jej cenę. Jeden zabieg to koszt rzędu kilkuset złotych a wykonuje się je w seriach – zależnie od naszych osobistych predyspozycji, spotkań może być potrzebnych mniej lub więcej. Często koszt całości przekracza sumę 1000 zł. Czy to jednak zbyt wygórowana cena jak na zabieg depilacji laserowej?

Skuteczność depilacji laserowej

Cena ani czas poświęcony na zabiegi nie przerażają, gdy uświadomimy sobie, że depilacja laserem może raz na zawsze pozbawić nas problemu, jakim jest nieustanne golenie włosków. Wiele osób z tego powodu zastanawia się nad skuteczności tego zabiegu. Jeśli ma on bowiem przynieść upragnione korzyści, to dla wielu osób jest to dostateczny powód, aby wydać potrzebną sumę pieniędzy. Ponadto, depilacja laserowa to świetny pomysł na prezent dla kogoś. Im okazja jest większa, tym na sprezentowanie większej ilości sesji możemy sobie pozwolić. Aby samemu móc mniej więcej ocenić skuteczność depilacji laserem, warto przyjrzeć się kilku predyspozycjom, jakie wpływają efekty, których możemy oczekiwać.

Depilacja laserowa – u kogo sprawdzi się najlepiej?

Tak naprawdę usuwania owłosienia laserem może spróbować każdy, ale nie każdy będzie mógł oczekiwań upragnionych efektów. Zabieg ten jest najskuteczniejszy u osób o ciemnych i grubych włoskach oraz jasnej cerze. To dlatego, że to pigment włosa pochłania laser, dzięki czemu ten jest w stanie dotrzeć do cebulki i ją zniszczyć. Natomiast jak wiadomo, to ciemne włosy posiadają najwięcej barwnika. Nic więc dziwnego, że w tym wypadku depilacja laserowa przynosi najlepsze efekty. Jeśli jesteśmy blondynami o jasnych włoskach na całym ciele, możemy oczekiwać zdecydowanie gorszych efektów. W takim wypadku stosunek ceny do efektów depilacji laserowej może być niewspółmierny. Jeśli natomiast spełniamy podane powyżej warunki, to możemy oczekiwać korzyści zdecydowanie wartych swojej ceny.

Depilacja laserowa – efekty

Na efekty trzeba poczekać czasem pół roku a niekiedy i rok. Wszystko zależy od tego, ile zabiegów musimy wykonać. Jeśli w naszym wypadku wystarczy sesja 5 zabiegów, to najprawdopodobniej zmieścimy się w pół roku czasu, jeśli będziemy potrzebowali takich spotkań więcej np. 9, to czas może wydłużyć się nawet do roku. To dlatego, że depilację laserową wykonuje się co około półtora miesiąca.

Po każdym zabiegu zauważymy efekty w postaci coraz mniejszej ilości włosków. Nie ma możliwości usunięcia całego owłosienia za jednym razem, chociażby ze względu na to, że każdy włos może być w innej fazie wzrostu. Dlatego po każdym zabiegu depilacji laserowej zauważymy zmniejszenie ilości odrastających włosków o połowę. Będą one również zdecydowanie cieńsze i słabsze. Na koniec będziemy potrzebować ewentualnego zabiegu przypominającego raz na rok po to, aby odnowić efekt gładkiej skóry bez owłosienia.

[Głosów:0    Średnia:0/5]
PODZIEL SIĘ
Avatar

Uwielbiam fitness. Rzadko używam obciążenia, zdecydowanie wolę ćwiczyć siłą własnego ciężaru.

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ