Eyeliner – prosty sposób na piękna kreskę

0
1313
fot: pixabay.com

Poranny make-up to codzienny rytuał większości kobiet. Chcemy wyglądać atrakcyjnie nie tylko przy większych okazjach, ale też każdego dnia. Trudno nam się obyć bez eyelinera, to najważniejszy kosmetyk w naszej kosmetyczce.

Zobacz też: http://sekundaminuta.pl/jak-zrobic-kreske-eyelinerem/

Wielkie okazje

Przed szczególnymi okazjami, ważnymi spotkaniami poświęcamy nawet godzinę, dwie, a nawet i trzy na przygotowania. Lwią część tego czasu zajmuje zrobienie makijażu, który podkreśli naszą urodę i zachwyci pozostałych gości. Często decydujemy się również na usługę kosmetyczki, by efekt był naprawdę zadowalający. Nie musimy się wówczas o nic martwić, powierzając swój wygląd rekom fachowca. 

Trudniej jest wykonać taki efektowny wieczorowy makijaż samodzielnie, zwłaszcza jeśli nie robimy tego na co dzień. W sztuce malowania się najważniejsza jest wprawna ręka i precyzja. Jeśli nie jesteśmy przyzwyczajone do posługiwania się kolorowymi kosmetykami, skorzystajmy z tych, które są najłatwiejsze w obsłudze. 

Szybki makijaż oka

Najbardziej wymagający jest makijaż oka. Zrobienie idealnej prostej kreski to udręka niejednej kobiety. Jeśli ty również zaliczasz się do tego grona, postaw na eyeliner. Dzięki niemu znacznie łatwiej jest podkreślić  oko ładna kreską. Zawiera cienki pędzelek z odpowiednią ilością pigmentu. Naciągnij nieco powiekę przytrzymując ją druga ręką w miejscu skroni, a następnie powolnym lecz zdecydowanym ruchem przeciągnij eyelinerem po powiece. Szybko poszło, prawda?

Zdecydowana zaletą eyelinera jest jego trwałość. Zasycha zaraz po aplikacji i dugo utrzymuje się na powiece. W odróżnieniu od zwykłych kredek do oczu nie rozmazuje się, więc nie musimy co chwile kontrolować wyglądu oka. 

Demakijaż

Dzięki wygodzie użycia eyeliner doskonale sprawdzi się przy codziennym makijażu. Mimo że jest taki wytrzymały, jego demakijaż nie jest trudny. Wystarczy nasączyć wacik odrobina płynu micelarnego i przyłożyć do powieki na kilka sekund, aby kosmetyk zdążył się rozpuścić. Wtedy delikatnie ścieramy go wacikiem. Nie pocierajmy powieki zbytnio, aby nie podrażnić delikatnej skóry wokół oczu. 

Przeczytaj też: http://kobiecylajf.pl/id4698,jak-dobrac-odpowiedni-materac/

 

[Głosów:0    Średnia:0/5]
PODZIEL SIĘ

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ