Fishboard – lekka, zgrabna i zwrotna deska

0
3655
Fishboard - lekka, zgrabna i zwrotna deska

Doskonale nadaje się do jazdy po mieście. Ma miękkie, duże kółka, miękkie tracki, odpowiedni profil decka i kształtem przypomina rybę. Mowa oczywiście o deskorolce nazywanej fishboardem od kształtu, który przypomina rybę.

Fiszka – idealna do jazdy po mieście

Deskorolki fiszki mają swój wielki renesans. Wracają do łask, co jest bardzo pozytywny, zjawiskiem, bo jazda na tradycyjnej desce daje wiele frajdy. Nie tylko dzieciom. Fiszki kupowane są bardzo często ze względu na to, że są tak mocno uniwersalne. Można rozwinąć na nich imponujące prędkości, wjadą w każdy miejski zaułek, są zwrotne i krótkie. Mają zwężany i lekko podwyższony tył. Co więcej, doskonale sobie radzą na wszelkich nierównościach terenu, dlatego też nie trzeba się obawiać o tego typu przeszkody  na drodze. Dzięki tym cechom jazda na takiej desce jest naprawdę przyjemna i prosta. Oprócz tego fishboardy można bez problemu przenosić ze sobą z miejsca na miejsce, ponieważ nie zajmują w torbie sportowej wiele miejsca i są niezwykle lekkie. Mają jedynie od 53 do 63 cm długości. Wykonane na bazie plastiku bądź tworzyw sztucznych, pozbawione gripu u góry (papieru ściernego), prezentują się bardzo efektownie.

Na co zwrócić uwagę przy zakupie?

Przede wszystkim trzeba zerknąć na stronę dobrego sklepu internetowego, np w kronos-shop.pl, aby zobaczyć w jak wielu różnych kolorach i rozmiarach występują deskorolki fiszki. Są tam też dane techniczne, przy każdej fiszce, , którym należy się dobrze przyjrzeć, dokonując zakupu. Generalnie jest taka zasada, że im szerszy blat, tym mniej zwrotna jest deska. Oczywiście trzeba jak najlepiej dopasować blat do rozmiaru buta, ale lepiej nie przesadzać z szerokością. Oprócz tego warto zwrócić uwagę na średnicę kółek. Im większe, tym szybciej będzie można jechać na desce. No i oczywiście kluczowa sprawa, czyli łożyska. Dobrze, aby był to osprzęt bardzo dobrej jakości (np. ABEC-7), wtedy też jazda stanie się jeszcze przyjemniejsza. Nie można zapomnieć także o trackach – najlepiej gdy mają regulację i wykonane są z aluminium. Kolejny ważny element, który należy wziąć pod uwagę to materiał pokrywający blat deski. Musi być jak najlepsza przyczepność, aby można było utrzymać na fiszce równowagę, nawet podczas szybkiej jazdy i skrętów.

Deskorolka fiszka to kompaktowa, zgrabna deska, w którą warto zainwestować. Spędzanie czasu na sportowo, przy użyciu modnej i designerskiej deski przyniesie zawsze wiele radości i maksimum relaksu.

[Głosów:0    Średnia:0/5]
PODZIEL SIĘ
Avatar

Uwielbiam fitness. Rzadko używam obciążenia, zdecydowanie wolę ćwiczyć siłą własnego ciężaru.

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ