Jak przestać być pesymistą?

0
1764
Jak przestać być pesymistą?

Pesymiści cechują się strasznie negatywnym postrzeganiem otaczającego ich świata, ludzi, towarzyszy im duże poczucie lęku, strachu, bezsilności i brak wiary w swoje możliwości i ogólnie w siebie. Nie potrafią pozytywnie patrzeć na teraźniejszość, na to co się dzieje tu i teraz ale też i przyszłość, obawiają się tego co będzie, co może ich spotkać, bo widzą świat jedynie w szarych, czarnych zimnych barwach. Taka postawa i takie myślenie nie sprzyja w żadnym stopniu w budowaniu szczęścia i może być tylko bardzo uciążliwe.

Brzmi znajomo i czujesz, że właśnie to o tobie mowa? Jeśli tak, to całkiem możliwe, że ten problem dotyczy również ciebie i mówimy tu właśnie o tobie. Jak przestać być pesymistą? Na szczęście pesymiści wcale nie są skazani na wieczne zmaganie się z negatywnymi myślami i nie są pozostawieni sami sobie. Okazuje się, że istnieje kilka bardzo prostych i przydatnych trików, dzięki którym można przestać być pesymistą i zacząć widzieć świat w bardziej kolorowych, pięknych barwach. Jak więc przestać być pesymistą?

Jak przestać być pesymistą?

 Uciekaj jak najszybciej  od  bardzo złych myśli! 

Nuda i bezczynne spędzanie czasu sprzyja natłokowi bardzo negatywnych myśli, dlatego warto znaleźć sobie jakieś ciekawe zajęcie, a może jakaś pasje? Takie czynności na pewno pomogą nam zająć umysł na znacznie dłuższy czas. Może to być oglądanie wesołych, śmiesznych filmów najlepiej z przyjaciółmi lub naszą drugą połówką, pójście na zakupy, kupienie sobie czegoś co chcieliśmy od dawna, może wydamy trochę pieniędzy, ale na pewno w jakimś stopniu nas to szczęśliwi.  Słuchanie muzyki, swojej ulubionej, może najlepszego zespołu? Czytanie książek może okazać się też idealną opcją, bo odciągnie nas od ówczesnego świata, może rozweselić, wzruszyć, ale też wiele nauczyć. Dobrym rozwiązaniem jest również wyjście na miasto ze znajomymi. Zawsze jest pełno śmiechu i dobrych wspomnień. Takie odwrócenie uwagi od pesymistycznych myśli pozwoli ci na zrelaksowanie się i naładowanie dobrą energią na cały dzień oraz zmienieniu nastawienia do ludzi/ świata/ rzeczy. Mamy nadzieję pokoerujesz się tymi radami i odkryjesz, jak iak przestać być pesymistą.

 Otaczaj się optymistami i unikaj pesymistów. 

Według naukowców, otaczanie się pozytywnie myślącymi i optymistycznie nastawionymi do życia ludźmi sprawia, że sami zaczynamy przyjmować taką postawę. Dlatego najlepiej wystrzegać się towarzystwa pesymistów, którzy jeszcze bardziej cię przygnębią lub co gorsza, utwierdzą w twoich negatywnych przekonaniach. Takie wzajemne nakręcanie się z pewnością nie przyniesie nic dobrego.

Codziennie się uśmiechaj, do każdego! Nawet jeśli ktoś ci tego uśmiechu nie odwzajemni to nic! Poprawisz sobie samopoczucie, a kto wie? Może dla innych również umilisz dzień!

Im człowiek jest bardziej szczęśliwszy, tym pozytywniej postrzega świat, patrzy na niego, więc jeśli chcesz przestać być pesymistą, to zacznij od codziennego uśmiechu, na pewno ci pomoże chociaż trochę. Zaledwie kilka sekund, nawet wymuszonego uśmiechu powoduje, że w naszym organizmie wytwarza  się mnóstwo hormonów szczęścia, tak zwane endorfiny. Pamiętaj, możesz nie tylko sobie pomóc, ale też osobom, którzy potrzebują pomocy, ale boją się przyznać do problemu, nawet dla samego siebie.

 Nie rozpamiętuj popełnionych przez siebie błędów, upokorzeń. 

Optymiści w odróżnieniu od pesymistów mają zdolność do nieprzejmowania się porażkami, przykrymi sytuacjami. Co więcej, potrafią nawet wyciągać z nich cenne wnioski, spostrzeżenia i naukę, którą zapamiętają na długie lata. Każdy z nas popełnia w życiu błędy, jednak ciągłe o nich myślenie powoduje, że tracimy wiarę w siebie i zaczynamy sądzić, że do niczego się nie nadajemy, nikomu nie jesteśmy potrzebni i nikt nas nie chce. T nieprawda! Dlatego przestań przejmować się swoimi błędami, to i tak niczego już nie zmieni, a nie myślenie o nich sprawi, że my się zmienimy. Zacznij myśleć o tym jak o cennym, długotrwałym doświadczeniu, z którego możesz wiele wynieść i wiele się nauczyć . W końcu błędy są po to, by się na nich uczyć i więcej ich nie popełniać. A jeśli naprawdę ci na czymś zależy, to na pewno uda ci się to osiągnąć, nieważne ile po drodze będzie potknięć po drodze, upadków i porażek.

Skoncentruj się na swoich zaletach, przecież mamy ich bardzo dużo!

Pesymizm wynika po części z braku wiary w siebie, z przekonania, że żyją inni, lepsi ludzie od nas. Jeśli masz o sobie kiepskie zdanie, to zawsze będziesz myśleć, że nie warto próbować czegoś dokonać, bo i tak ci się nie uda i poniesiesz porażkę. To podstawowy największy błąd jaki możemy zrobić!! Każdy z nas jest w czymś dobry, każdy!! Wystarczy to tylko odkryć i coś z tym zrobić. Wypisz na kartce wszystkie swoje zalety, co umiesz zrobić, w czym jesteś dobra, dosłownie wszystko co w sobie lubisz, a zobaczysz, że jest tego bardzo, bardzo dużo!

Wdrożenie tych kilku zasad to bardzo dobry, wręcz doskonały początek,  żeby się zmienić i aby przestać być pesymistą, a jak widać niewiele trzeba, by to osiągnąć. Dlatego warto się do nich stosować i raz na zawsze pożegnać się z pesymizmem i widzeniem świata w ciemnych, złych barwach.

[Głosów:0    Średnia:0/5]
PODZIEL SIĘ

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ