Kolagen na rozstępy – czy jest skuteczny?

0
1459
Kolagen na rozstępy - czy jest skuteczny?

Rozstępy prezentują się bardzo nieestetycznie i każdy, kto się z nimi zmaga, chciałby pozbyć się ich możliwie jak najszybciej. Niestety, walka z nimi jest dosyć ciężka, a dotyczą też całkiem sporego grona osób. Co ciekawe, zmagają się z nimi nawet sportowcy – u nich pojawiają się między innymi od wewnętrznej strony ramion czy ud. Rozstępy to wrzecionowate pasma, które występują na skórze na skutek jej nadmiernego rozciągnięcia. Ponieważ dotyczą nie tylko jej wierzchniej warstwy, są także ciężkie do pokonania. Nie oznacza to jednak, że nie ma żadnych sposobów na ich zredukowanie czy całkowite usunięcie! Jedną z metod walki z nimi jest stosowanie kolagenu. W jaki sposób on działa, czy jest skuteczny i jaki kolagen najlepiej sprawdzi się w takiej roli?

Rozstępy – najważniejsze informacje

Rozstępy powstają na skutek na przykład szybkiego przybrania na wadze, albo też z powodu skłonności genetycznych. Mogą pojawić się w różnych miejscach, chociaż najczęściej musimy walczyć z tymi na skórze brzucha, ud, pośladków, rąk, piersi, a nawet na skórze pleców. Najłatwiej pozbyć się ich, gdy są świeże, nowe – wówczas odbudowa kolagenu jest najprostsza i najbardziej efektywna. Jeśli chodzi o ich rozwój, najpierw następuje faza zapalna. Wówczas rozstępy mają ciemnoczerwoną barwę, która po pewnym czasie zaczyna przechodzić w siną. Później zaczyna się faza zanikowa, kiedy to rozstępy bledną, a potem przyjmują swój ostateczny wygląd. Nie są niebezpieczne dla zdrowia – ale na pewno nie zdobią naszego ciała. Zdecydowanie szpecą i mogą znacznie obniżyć pewność siebie.

Zobacz: Najlepszy kolagen – ranking suplementów

Kolagen a rozstępy

Kolagen to główne białko tkanki łącznej, które posiada wyjątkowo dużą odporność na rozciąganie i w związku z tym jest odpowiedzialne między innymi za właściwą pracę ścięgien czy elastyczność skóry. Kolagen występuje w ciele naturalnie, jednak niestety z wiekiem jego poziom spada. To zaś właśnie ubytek kolagenu jest jednym z czynników prowadzących do wiotczenia skóry czy robienia się na niej zmarszczek. Także i w procesie tworzenia rozstępów kolagen – a raczej spadek jego ilości – odgrywa sporą rolę. Właśnie dlatego jedną z metod walki z tymi nieestetycznymi zmianami skórnymi jest kolagen w płynie.

Collagen

Duo Collagen na rozstępy

Uzupełnienie poziomu kolagenu w skórze jest sposobem na zachowanie jej w zdrowiu, pięknie i dobrej formie. Na pewno w tej roli sprawdzi się kolagen w płynie – produkt od DuoLife. DuoLife Collagen to unikalna kompozycja następujących składników:

  • kolagenu morskiego (o bliźniaczo podobnej budowie do kolagenu ludzkiego)
  • aceroli
  • skrzypu polnego
  • chondroityny z rekina
  • pokrzywy
  • pędów bambusa
  • mango
  • kwasu hialuronowego
  • siarczanu glukozaminy.

DuoLife Collagen wzbogacony formułą antyoksydantów pozwala skórze zachować jędrność i elastyczność, chroni ją przed wczesnym starzeniem się oraz przyczynia się do utrzymania zdrowych włosów i paznokci” – tłumaczy Prof. dr n. farm. i med. Wiktor Stelmach.

Rozstępy to właśnie zerwane włókna kolagenu. W związku z tym uzupełnienie jego poziomu poprzez zażywanie DuoLife Collagenu jest metodą na poradzenie sobie z nimi – a przy okazji na ogólną poprawę stanu skóry i ciała, ponieważ kolagen odmładza komórki wszystkich organów i między innymi poprawia funkcjonowanie stawów, a także utrzymanie w zdrowiu włosów oraz paznokci.

[Głosów:1    Średnia:5/5]
PODZIEL SIĘ
Avatar
Uwielbiam fitness. Rzadko używam obciążenia, zdecydowanie wolę ćwiczyć siłą własnego ciężaru.

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ