Kombajn kosmetyczny

0
1479
Kombajn kosmetyczny

Czym są i do czego służą kombajny kosmetyczne?

Kombajny kosmetyczne, to nic innego, jak wielofunkcyjne urządzenia, które popularne są w przemyśle kosmetycznym. Każde takie urządzenie, może zawierać już od kilku, do nawet kilkunastu funkcji. Jest to coś, co na pewno sprawdzi się w każdym gabinecie kosmetycznym, a w szczególności, w małych, butikowych gabinetach, gdzie każdy centymetr wolnego miejsca nabiera znaczenia. Są niezbędnym wyposażeniem, każdego gabinetu medycyny estetycznej czy ośrodków SPA. Umożliwia przeprowadzenie, kilku lub nawet kilkunastu zabiegów, przy użyciu tylko jednego urządzenia.

Dlaczego warto kupić kombajn kosmetyczny?

Kombajn kosmetyczny, będzie nie tylko dobrym wyborem, ze względu na zaoszczędzone miejsce, ale pozwoli także zaoszczędzić pieniądze. Kupowanie każdego urządzenia z osobna, to dużo większy wydatek, niż zakup jedno urządzenia, które posiada kilka połączonych ze sobą funkcji. Na rynku, dostępne są dwa typy urządzeń. Te, które możemy postawić na biurku (zazwyczaj do 5-6 funkcji), a także te stojące, multi-funkcyjne, które mogą posiadać ich kilkanaście. Wszystko zależy od tego, ile właściwie funkcji potrzebujemy w naszym gabinecie.

Jakie funkcje może posiadać kombajn kosmetyczny?

Kombajny kosmetyczne, można zakupić w gotowych, skomponowanych już wersjach lub też na zamówienie, wybrać samemu, te funkcje, które akurat nam są potrzebne. Funkcje jakie może posiadać kombajn kosmetyczny, to począwszy od mezoterapii bezigłowej, peelingów kawitacyjnych, po mikrodermabrazję diamentową czy ultradźwięki.

Online, dostępne są także tzw. kombajny szufladkowe, które to ze względu na swoją budowę, przypominającą kompilację szuflad i szafek, posiada w sobie kilka różnych urządzeń. Zaletą takiego kombajnu kosmetycznego, jest możliwość odłączenia urządzenia, które w danej chwili jest nam niezbędne i wykonania zabiegu w domu klientki, innym pomieszczeniu itd. Daje to możliwość swobodniejszego używania oraz większej elastyczności związanej z wykorzystaniem jedno urządzenia w tym samym czasie.

Jakie są podstawowe zabiegi, które winien wykonywać taki kombajn?

  • mikrodermabrazja (np. diamentowa), jeden z zabiegów oczyszczania naszej skóry, intensywne złuszczanie naskórka oraz wierzchnich partii skóry, jeden z łagodniejszych zabiegów, nie powodujących powikłań.
  • ogólna dezynfekcja skóry, przed przystąpieniem do jakiegokolwiek zabiegu.
  • peeling kawitacyjny (w tym zabiegu, wykorzystujemy zjawisko kawitacji, która możliwa jest do wykonania, gdy zostaje zmniejszone ciśnienie, a następujące zmiany dotyczą przemian fazy ciekłej w gazową. Końcowym efektem jest, rozbicie starych komórek rogowej warstwy naszego naskórka.
  • ultradźwięki (taki zabieg, polega na wykorzystaniu ultradźwięków, aby masować naszą skórę oraz pobudzić ją do procesów regeneracyjnych. Ponadto ultradźwięki, działają też rozszerzająco na nasze naczynia krwionośne).
  • waponizacja, tworzy na naszej twarzy saune wodną, polega na aplikacji na naszej skórze pary wodnej, która to pozwoli lepiej przyswoić preparaty, pobudza przemianę komórkową skóry, a także przede wszystkim nawilża i dotlenia skórę. Stosowany głównie przed wykonywaniem mikrodermabrazji.

Jaki kombajn kosmetyczny wybrać?

Przy wyborze kombajnu kosmetycznego, warto przyjrzeć się i zastanowić, jakie zabiegi chcemy wykonywać, tak aby dokonać zakupu czegoś co sprawdzi się w naszym salonie. Czasami, dużo lepiej jest wybrać urządzenie, z mniejszą ilością funkcji, jednak tych niezbędnych, które pasują do naszego gabinetu i na które jest popyt, niżeli takie z ilością kilkunastu funkcji, których nie będziemy w przyszłości używać.

Niemniej jednak, inwestycja w taki kombajn kosmetyczny, szybko się zwróci i będzie to lepsza opcja niż kupowanie kilku lub kilkunastu urządzeń z osobna. W sprzedaży dostępnych jest mnóstwo, różnego rodzaju kombajnów kosmetycznych, jednak istotne jest sprawdzenie iż takie urządzenia posiada wymagane i niezbędne certyfikaty, które przemówią w przyszłości za jego skutecznością i jak najmniejszą awaryjnością, a przed wszystkim bezpieczeństwem.

[Głosów:0    Średnia:0/5]
PODZIEL SIĘ
Avatar
Uwielbiam fitness. Rzadko używam obciążenia, zdecydowanie wolę ćwiczyć siłą własnego ciężaru.

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ