Kosmetyki gabinetowe – co odróżnia je od ogólnodostępnych produktów?

0
1381
Kosmetyki gabinetowe – co odróżnia je od ogólnodostępnych produktów?

Wiele osób zastanawia się jak to jest, że efekt zabiegów wykonywanych w salonie kosmetycznym utrzymuje się znacznie dłużej niż ten uzyskany przy pomocy domowej pielęgnacji. Odpowiedź jest bardzo prosta. Mianowicie wpływ na to mają kosmetyki gabinetowe, które znacznie różnią się od tych dostępnych w drogeriach stacjonarnych.

Kosmetyki gabinetowe – co je wyróżnia?

Kosmetyki gabinetowe od pozostałych odróżnia przede wszystkim skład. To on jest najważniejszy dla klienta oczekującego spektakularnych efektów kuracji. Tego rodzaju produkty tworzone są w laboratoriach pod okiem specjalistów. Kosmetyki gabinetowe są stale badane i udoskonalane pod kątem ich działania w trudnych warunkach. Mowa tutaj o wszystkich czynnikach zewnętrznych, które oddziałują na skórę np. klimatyzacja, ogrzewanie. Takie kosmetyki można nabyć zazwyczaj wyłącznie u kosmetologa, bądź kosmetyczki. Oni, dzięki swojej profesjonalnej wiedzy i doświadczeniu są w stanie dopasować kosmetyk z odpowiednim składem idealnie komponującym się z posiadanym rodzajem cery. Dzięki temu dostaje się zapewnienie, że stosowany produkt będzie bezpieczny, a zarazem skuteczny przy zwalczaniu posiadanych problemów. Właśnie dlatego kosmetyki gabinetowe posiadają inny skład od tych dostępnych w drogeriach. W tej drugiej grupie produktów, można zauważyć przewagę substancji przedłużających ich żywotność. Wszystko po to, by nie popsuły się w takcie zalegania na półkach, bądź od razu po otwarciu przez klienta. Kosmetyki gabinetowe nie mają tych składników tak dużo, ponieważ w salonach kosmetycznych zużywa się je bardzo szybko, a co za tym idzie nie ma ryzyka zepsucia, czy przeterminowania. Dodatkowo warto zwrócić uwagę na fakt, że tradycyjne kosmetyki rynkowe mają prawie, że pełną dowolność w stosowaniu opisów na etykietach. Mowa tu przede wszystkim o słowach typu: bio, eko, naturalny. Nie są one bowiem ściśle określone przez polskie prawo, a co za tym idzie nawet mocno przesycone chemią produkty mogą być określane jako naturalne.

Kosmetyki gabinetowe – tylko dla specjalistów?

Większość kosmetyków gabinetowych faktycznie dostępna jest tylko dla osób pracujących w branży zajmującej się zdrowiem i urodom. Jednak istnieją firmy, które w swoich laboratoriach tworzą również linie przeznaczone dla klienta indywidualnego. Do nich należy chociażby http://phyris.mensabeauty.pl/ gdzie odpowiednie produkty dostępne są tak dla firm jak i osób prywatnych. Wybierając tego rodzaju produkty należy wrócić szczególną uwagę na składy i sprawdzić w miarę możliwości znaczenie i efekty działania danych składników. Pamiętać należy również o tym, że nie ważna jest ilość wypisanych substancji, a ich jakość. Znaczenie tu ma przede wszystkim kolejność wypisywanych substancji. Czym wyższa pozycja, tym więcej jest go w kosmetyku.

[Głosów:1    Średnia:5/5]
PODZIEL SIĘ
Avatar

Uwielbiam fitness. Rzadko używam obciążenia, zdecydowanie wolę ćwiczyć siłą własnego ciężaru.

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ