Moda na CrossFit

0
2187
Moda na CrossFit

CrossFit to aktywność dla tych, którym zależy w równym stopniu na wzmocnieniu organizmu, jak na poprawie motoryki oraz dla tych, dla których istotne są także społeczne korzyści wynikające z uprawiania sportu.

Czym jest crossfit?

Crossfit jest rodzajem treningu, który angażuje niemal wszystkie partie mięśni. Polega na wykonywaniu ćwiczeń w seriach. Bardzo ważne jest prawidłowe ułożenie ciała podczas ćwiczeń, dlatego przygodę z crossfitem warto rozpocząć pod okiem profesjonalnego trenera, który opracuje trening i będzie nadzorował sposób wykonywania poszczególnych ćwiczeń.

Zalety crossfitu

Crossfit jest świetnym sportem dla tych, którzy nie przepadają za sportami grupowymi, a którzy nudzą się powtarzalnymi treningami indywidualnymi. W przypadku crossfitu każdy dzień treningowy wygląda inaczej – ćwiczenia nie powtarzają się. Jednego dnia możemy intensywnie biegać, a drugiego ćwiczyć brzuszki. Jest tylko jedna cecha wspólna – każdy trening crossfit rozpoczyna się od dynamicznej rozgrzewki, potem następują ćwiczenia właściwe, a na koniec obowiązkowe jest rozciąganie, które zmniejsza ryzyko powstawania zakwasów.

CrossFit to nie fitness

Cross fit nie jest fitnessem. Różnica jest widoczna już na pierwszy rzut oka – zajęcia fitnessu obywają się w salach z lustrami, a trenerzy mają do dyspozycji wiele przyrządów pomocniczych. W wielu klubach fitness uzupełnieniem zajęć jest korzystanie z bieżni czy rowerków. Na zajęciach z crossfitu nie znajdziemy luster ani rowerków. Podczas treningu wykorzystuje się tylko i aż moc własnego ciała. Jest jednak jedna cecha wspólna łącząca zajęcia tradycyjnego fitnessu z crossfitem. Jedną i drugą aktywność uprawia się w grupach. Ważnym wyróżnikiem crossfitu jest również wykonywanie ćwiczeń na czas. Trener zazwyczaj motywuje do zwiększenia szybkości i pokonywania własnych słabości. Obserwowanie własnych postępów sprawia, że crossfit bardzo pozytywnie wpływa na samopoczucie i psychikę i jest coraz popularniejszy wśród osób preferujących aktywny tryb życia.

[Głosów:1    Średnia:5/5]
PODZIEL SIĘ
Avatar

Uwielbiam fitness. Rzadko używam obciążenia, zdecydowanie wolę ćwiczyć siłą własnego ciężaru.

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ