Na czym polegają badania osób kierujących samochodem?

0
1528

Badania lekarskie kierujących dotyczą osób starających się o prawo jazdy albo (po nowelizacji ustawy) starających się przedłużyć swoje uprawnienia do kierowania pojazdami mechanicznymi. Badania wykonywane są przez lekarzy orzeczników, którzy przyjmują w specjalnych przychodniach lub odwiedzają szkoły nauki jazdy i tam badają przyszłych kursantów. W chwili obecnej Badania kierowców poprzedzają całą ścieżkę kroków, które musi przejść przyszły kierowca.

Jak wyglądają te badania?

Na wstępie należy nadmienić, iż badania przechodzone są przez większość badanych i że nie jest potrzebne nadmierne stresowanie się. Nie jest to może do końca formalność i fikcja, ale na pewno nie warto się spodziewać nie wiadomo czego.

Wszystko rozpoczyna się od rozmowy z lekarzem, który ustala istnienie ewentualnych przeciwskazań do kierowania pojazdem. Szczególnie uwagę zwraca się na problemy neurologiczne, zaburzenia widzenia, cukrzycę, padaczkę i choroby przewlekłe.

Po przeprowadzeniu wywiadu lekarz przeprowadza podstawowe badanie okulistyczne, obejmujące ocenę ostrości wzroku, widzenia kolorów. Osoby chore może ocenić nieco szerzej poprzez standardowe, pełne badanie przedmiotowe oraz neurologiczne.

W przypadku stwierdzenia wady wzroku albo podejrzeń co do zaistnienia przeciwskazań orzecznik wysyła kandydata do specjalistów i wydaje orzeczenie po zapoznaniu się z ich opiniami.

Badanie jest z reguły krótkie i przyjemne i nie ma absolutnie się czego obawiać. Warto odwiedzić stronę www.badania-kierowcow.warszawa.pl, aby zapoznać się z większą ilością informacji na temat badań wstępnych dla kierujących. Powodzenia!

[Głosów:2    Średnia:5/5]
PODZIEL SIĘ
Avatar

Uwielbiam fitness. Rzadko używam obciążenia, zdecydowanie wolę ćwiczyć siłą własnego ciężaru.

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ