Nie tylko fitness – poznaj inne dyscypliny sportowe dla aktywnych pań

0
2771
Nie tylko fitness – poznaj inne dyscypliny sportowe dla aktywnych pań

Chciałabyś się nieco rozruszać dla zdrowia i pozbyć się nagromadzonego tłuszczyku, lecz oferta klubów fitness wydaje Ci się nudna i niewarta uwagi? Spokojnie – sport w mieście to nie tylko aerobik i bieganie na bieżni. Poznaj nietypowe dyscypliny sportowe, które zapewnią Ci sporo ruchy i ogromną frajdę jednocześnie – oto 4 propozycje!

Fitness na trampolinach – dla miłośników intensywnych zajęć

Trampoliny kojarzą Ci się jedynie ze świetną zabawą z czasów dzieciństwa? Wyobraź sobie, że możesz do niej wrócić, przy okazji spalając mnóstwo kalorii. Już od kilku lat polskie kluby fitness podbijają bowiem zajęcia prowadzone na minitrampolinach, które cieszą się coraz większym zainteresowaniem i to zwłaszcza wśród pań. Skoczna, nowoczesna muzyka, rytmiczne podskakiwanie i uczucie lekkości towarzyszące każdemu podskokowi na trampolinie. Musisz spróbować!

Więcej informacji na temat trampolin znajdziesz na sklepsportowy.pl

Fitness na trampolinach

Aqua aerobic – pływanie w unowocześnionej odsłonie

Kochasz pływanie, choć po przepłynięciu kilku basenów jesteś już zbyt zmęczona, by kontynuować? A może już po chwili nudzi Cię pływanie w kółko bez określonego celu? Nie musisz jednak rezygnować z przychodzenia na basen – po prostu wybierz się na aqua aerobic. Dynamiczne ćwiczenia odbywają się nie tylko przy dźwiękach skocznej muzyki, lecz również po pas w wodzie – spalasz więc kalorie i ćwiczysz zmysł równowagi. A jeśli zdecydujesz się na zajęcia latem, na odkrytym basenie, będziesz mogła cieszyć się też przyjemnych orzeźwieniem w upalny dzień. Same plusy!

Nie wierzysz w to, że w czasie takich „lekkich” ćwiczeń można spalić dużo kalorii? Przed wejściem do basenu załóż wodoodporny smartwatch, który zmierzy Twoją aktywność w czasie zajęć. Z pewnością będziesz zaskoczona końcowym wynikiem!

Zumba – tańczysz i spalasz kalorie

Musiałaś już słyszeć o zumbie. Ten energiczny, przepełniony pozytywną energią taniec stał się modny kilka lat temu i do dziś stanowi jedne z najbardziej obleganych zajęć w klubach fitness. Dlaczego warto zdecydować się na ćwiczenia w takiej formie? Bo w zasadzie nie przypominają one normalnych zajęć na siłowni i nie kojarzą się z wysiłkiem – choć w rzeczywistości można w ten sposób spalić naprawdę dużo kalorii. Świetna zabawa i sport? To musiało się udać!

Kalistenika

Kalistenika – nowoczesna wersja podnoszenia ciężarów

Chciałabyś popracować nad swoimi mięśniami, lecz zwykłe podnoszenie ciężarów jest dla Ciebie zbyt nudne? Od niedawna w polskich fitness klubach można wypróbować czegoś nowego, a mianowicie kalisteniki. Czym jest ta dyscyplina? To podnoszenie ciężarków w postaci kul z wygodnymi uchwytami na ręce. Oczywiście wszystkiemu towarzyszą określone sekwencje ruchów i pozycji, które należy sobie przyswoić na samym początku. Później możesz już ćwiczyć samodzielnie i to gdziekolwiek zechcesz – zabierz kule do parku lub ćwicz w domu – w końcu są o wiele poręczniejsze niż tradycyjne ciężarki.

[Głosów:1    Średnia:5/5]
PODZIEL SIĘ
Avatar

Uwielbiam fitness. Rzadko używam obciążenia, zdecydowanie wolę ćwiczyć siłą własnego ciężaru.

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ