Orbitrek – przydatne narzędzie do domowego treningu

0
3376
Orbitrek - przydatne narzędzie do domowego treningu

Orbitrek – podstawowe informacje

Orbitrek to nowoczesne urządzenie do ćwiczeń kardio typu 3w1, gdyż łączy najważniejsze zalety steppera, bieżni i roweru treningowego. Innym walorem orbitreka o którym warto wspomnieć jest jego stosunkowo niewielki rozmiar, dzięki czemu możemy z łatwością ćwiczyć na nim w swoich domach. Urządzenie z reguły nie należy do tanich, jednak biorąc pod uwagę szerokie spektrum jego zastosowań, koszt zakupu orbitreka wydaje się być niewielki w stosunku do użyteczności. Najtańsze orbitreki są dostępne na polskim rynku już od około 500 zł.

Główne zalety orbitreka

  • możliwość dostosowania i ustawienia odpowiedniej prędkości trybu treningowego, co jest dość ważne w przypadku osób dopiero zaczynających swoją przygodę z ćwiczeniami;
  • spalamy dużo więcej kalorii niż na bieżni czy rowerku;
  • kształtowanie i wzmacnianie mięśni ud i podudzi;
  • nasze stawy są mniej obciążone niż podczas biegania;
  • wzmacniamy mocno mięśnie brzucha, przez ćwiczenia bez rączek;
  • niewielkie rozmiary urządzenia pozwalają na zainstalowanie go w naszych domach.

Na co zwracać uwagę przy wyborze orbitreka do domu?

Podczas wyboru orbitreka warto zwracać uwagę na kilka ważnych kwestii – mianowicie: różnice w systemie hamowania, wagę koła zamachowego, nośność, wagę całkowitą, wyposażenie dodatkowe oraz funkcje komputera. Orbitreki zazwyczaj wyposażone są w wyświetlacz LCD, system pomiaru tętna, podstawkę na urządzenie mobilne, uchwyt na bidon, nawiewy, Bluetooth i gniazdo USB . Gdy zależy nam na zrzuceniu wagi, warto byśmy zwracali uwagę na programy kontrolujące podstawowe parametry treningu.

[Głosów:0    Średnia:0/5]
PODZIEL SIĘ
Avatar

Uwielbiam fitness. Rzadko używam obciążenia, zdecydowanie wolę ćwiczyć siłą własnego ciężaru.

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ