Recepta online po konsultacji przez Internet

0
1040
Recepta online po konsultacji przez Internet

Bardzo popularne stają się wizyty u lekarza bez wychodzenia z domu. Dzieje się tak, ponieważ niektóre wizyty stacjonarne mogłyby odbyć się jedynie za pomocą rozmowy telefonicznej lub za pomocą konsultacji online. Wielokrotnie ludzie stoją w kolejce do lekarza jedynie po wydanie recepty, dlatego świetnym rozwiązaniem jest konsultacja medyczna online na e-lekarz24h.pl. Na platformie dostępny jest wybór konsultacji umożliwiającej zamówienie recepty, taka usługa jest dostępna 24h/7. Bez ograniczeń czasowych, z każdego miejsca na Ziemi recepta online przez Internet jest na wyciągnięcie ręki. Niezależnie czy zaczynasz, czy kontynuujesz leczenie, receptę online możesz otrzymać bez wychodzenia z domu.

Jak działa elektroniczna recepta?

Elektroniczna recepta może zostać zrealizowana w każdej aptece w Polsce, ponieważ od 1 stycznia 2020 wszystkie apteki zostały zobowiązane do obsługi systemu E-Recepty. Aby wykupić receptę należy farmaceucie podać jedynie PESEL i otrzymany SMS`em lub e-mailem 4-cyfrowy kod. Recepta online to nic innego jak elektroniczny odpowiednik tradycyjnej recepty papierowej. Różni się jedynie tym, że otrzymujemy ją po wizycie, która odbywa się poprzez Internet zamiast stacjonarnie. To doskonała alternatywa dla tych, którzy są zapracowani, są w podróży bądź nie mają możliwości dostać się na wizytę lekarską własnym lub publicznym środkiem transportu.

E-recepta online tanio

Platforma zrzesza specjalistów i umożliwia obycie konsultacji medycznej online, po której automat wysyła na podany wcześniej numer telefonu bądź adres e-mail pacjenta 4-cyfrowy kod. E-Recepta zawiera dane na temat przypisanego lekarstwa oraz dane pacjenta umożliwiające jej realizację. Wszystkie informacje zostają zapisane na Internetowym Koncie Pacjenta, gdzie zawsze sprawnie można zweryfikować historię leczenia, zapisywanych leków i ich dawek. To bardzo przydatne zarówno dla pacjenta oraz lekarza wystawiającego receptę. Taki elektroniczny zapis zostaje przekazany od lekarza do farmaceuty, ale także do Narodowego Funduszu Zdrowia, jeśli istnieje refundacja na dany lek. W ten sposób wizyty przebiegają bardzo sprawnie i bez dodatkowej pracy papierkowej.

Odbiór leków z apteki formalnie nie zmienił się w porównaniu do dotychczasowych papierowych recept. Pacjent, który nie jest w stanie samodzielnie pójść do apteki, może przekazać bliskiej osobie 4-cfrowy kod, który pozwoli na odbiór leków w każdej aptece w Polsce. Internet zdecydowanie usprawnił przebieg wizyty lekarskiej oraz możliwość otrzymania E-Recepty.

[Głosów:0    Średnia:0/5]
PODZIEL SIĘ
Avatar

Uwielbiam fitness. Rzadko używam obciążenia, zdecydowanie wolę ćwiczyć siłą własnego ciężaru.

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ