Skok tandemowy – niezwykły pomysł na prezent

0
2239
Skok tandemowy - niezwykły pomysł na prezent

Pewnie szukasz pomysłu na prezent. Stoisz przed trudnym wyborem i nic godnego uwagi nie przychodzi Ci do głowy? Szukasz czegoś niebagatelnego, szałowego? Czegoś, co na długo pozostanie w pamięci. Wykup karnet na skok tandemowy!

Jeśli jesteś przekonany, że osoba którą chcesz obdarować lubi adrenalinę. W żyłach ma gorącą krew, uwielbia wielkie emocje, to skok spadochronowy będzie dla niej idealnym prezentem. Na długo w jej pamięci pozostaną piękne widoki i uczucie niesamowitej wolności.

Jest to coraz bardzie popularny rodzaj prezentu. Często wybierany jest nie tylko jako prezent urodzinowy, ale również z okazji wieczoru kawalerskiego czy panieńskiego, a nawet ofiarowywany jest w prezencie ślubnym.

Osoba, która otrzymała taki prezent może mieć obawy, czy podoła temu zadaniu. Uspokajamy. Skok tandemowy nie wymaga specjalnego przygotowania, ukończenia kursów, czy posiadania certyfikatów. Nie trzeba mieć nawet wybitnej kondycji fizycznej. Wykonuje się go wraz z instruktorem, czyli pilotem, który ma odpowiednie przygotowanie do skoku. Przeszedł on szereg wymaganych szkoleń, ma odpowiednie certyfikaty i wykonał setki takich skoków. Pasażer w zasadzie nic podczas skoku robić nie musi. Nawet niedoświadczona osoba poradzi sobie bez problemu. Instruktor jest połączony z pasażerem uprzężą tandemową. Znajduje się on z tyłu pasażera. Na swoich plecach ma przyczepiony spadochron i specjalny automat, aby zapewnić jak najbezpieczniejsze warunki skoku.

Gdy „para” wyskoczy z samolotu i znajdzie się na odpowiedniej wysokości, to otwierany jest spadochron i następuje swobodne kilkuminutowe opadanie na ziemię. Można wtedy podziwiać piękne widoki, cieszyć się wolnością. To niesamowite doznania. Zostaje już tylko lądowanie i koniec 🙂 Nie trzeba obawiać się o kontuzje.

Przed samym skokiem odbywa się instruktaż bezpieczeństwa, czyli jak zachowywać się podczas wyskoku, lotu oraz podczas lądowania. Skoki spadochronowe w tandemie są niemal dla każdego.

Przeciwwskazaniami są:

  • wzrost poniżej 120 cm

  • waga powyżej 100 kg

  • epilepsja

  • niestabilność kręgosłupa

  • wrodzona łamliwość kości

  • choroby serca i układu krwionośnego

  • choroby układu oddechowego

Jeśli wiemy, że osoba którą obdarowujemy lubi sporty ekstremalne możemy wykupić jej skok z wysokości 4000 metrów. Wówczas czas swobodnego spadania wynosi około 60 sekund. Przy skoku z wysokości 3000 metrów czas ten skraca się do około 30 sekund.

Większa wysokość wiąże się również z wyższymi kosztami. Skok z wysokości 3000 m kosztuje ok 500-600 zł, natomiast z wysokości 4000 metrów są to koszty od 700 do 800 zł.

Jeśli jest to prezent, to niezapomnianym dodatkiem będzie usługa wideofilmowania. Miło jest później obejrzeć swoje zachowanie podczas skoku, swoje reakcje, czasem bardzo nietypowe- płacz, krzyk, śmiech. Taka dodatkowa przyjemność w postaci wideofilmowania kosztuje około 250 zł.

Jeśli już zdecydowałeś, że taki skok chcesz podarować bliskiej osobie wystarczy, że wejdziesz na stronę internetową skydive.pl. Tam znajdziesz informacje z jakiego lotniska są starty oraz kiedy są najbliższe terminy lotów.

[Głosów:1    Średnia:5/5]
PODZIEL SIĘ
Avatar

Uwielbiam fitness. Rzadko używam obciążenia, zdecydowanie wolę ćwiczyć siłą własnego ciężaru.

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ