Sposoby na wągry – jak sobie z nimi radzić przy pomocy kosmetyków?

0
1056

Zaskórniki, to nieestetyczny problem występujący na naszej skórze. Ta zmiana jest o tyle uciążliwa, że dosyć mocno rzuca się w oczy. Wszystko za sprawą koloru wągrów. Otwarte zaskórniki wyglądają jak czarne kropeczki. Zazwyczaj więc odznaczają się dosyć mocno na jasnej cerze. Nic więc dziwnego, że często próbujemy na własną rękę usunąć je w sposób mechaniczny. Wyciskanie, mimo że potrafi przynieść efekt, to jest on zazwyczaj krótkotrwały i pozorny. Zdecydowanie lepsze i efektywniejsze sposoby na wągry związane są ze stosowaniem odpowiednich kosmetyków.

Sposoby na wągry – dlaczego nie wolno wyciskać?

Po pierwsze, dlaczego tak bardzo ciągnie nas do wyciskania zmian skórnych? Najpewniej dlatego, że wydaje się nam, że jest to najlepszy i najskuteczniejszy sposób. W końcu na naszych oczach pozbywamy się niechcianego intruza. W przypadku zaskórników nie zdaje to egzaminu. Mechaniczne sposoby na wągry, szczególnie te stosowane w domowych zaciszu i amatorsko, sprawiają najczęściej, że skóra w danym miejscu jest silnie podrażniona. Bardzo łatwo w takim momencie ją zanieczyścić i wywołać stan zapalny. Zamiast wiec pozbyć się uciążliwego wągra, tworzymy wokół niego kolejny problem – ranki, zmiany ropne i zaczerwienienia. W wielu przypadkach usunięcia wągra wymaga włożenia w to dosyć dużej ilości siły. Tym samym w bardzo łatwy sposób nabawiamy się blizn, które mogą już nigdy nie zniknąć z naszej twarzy.

Wyciskanie wągrów, czyli jak pogorszyć swoją sytuację?

Oprócz powodu podanego powyżej, dla którego zdecydowanie na warto jest wyciskać wągrów, istnieje wiele innych, które także warto wziąć pod uwagę. Dlaczego więc lepszym sposobem na wągry są kosmetyki niż wyciskanie? Ponieważ wyciskając, przenosimy bakterie w inne miejsca naszej skóry. Takim sposobem możemy zamiast kilku wągrów w jednym miejscu, uzyskać całą cerę naznaczoną niedoskonałościami. Poza tym warto pamiętać, że wszelka silna ingerencja w naszą skórę, spowoduje jej stanowczą reakcję obronną. Jak ona wygląda? Objawia się wzmożoną produkcją sebum. Im więcej łoju produkuje nasza skóra, tym więcej zatykanych ujść mieszków i tym więcej wągrów. Zdecydowanie lepiej jest uciec się do delikatniejszych sposobów takich jak kosmetyki na wągry.

Kosmetyki na wągry – jak je wybrać?

Walka z zaskórnikami powinna odbywać się na każdym etapie naszej pielęgnacji. Odpowiednie kosmetyki na wągry wprowadzamy więc już na etapie mycia twarzy. Warto używać specjalnego, dedykowanego żelu dogłębnie oczyszczającego i zwężającego pory. Ważne, aby nie był on zbyt silny. Za mocne żele myjące mogą spowodować reakcję obronną skóry i wzmożoną produkcję sebum. Kolejnymi kosmetykami na wągry, które na stałe powinny wkroczyć do naszej pielęgnacji, są peelingi oraz maski do twarzy. Warto, aby w swoim składzie posiadały one siarkę, która łagodzi stany zapalne i działa przeciwbakteryjnie. Pamiętajmy, żeby tego typu kosmetyki używać regularnie, zgodnie z zaleceniami zawartymi na opakowaniu. Odpowiednio dobrane kosmetyki na wągry najpierw odblokowują pory, potem je oczyszczają je, a następnie zwężają.

Sposoby na wągry – dokładny demakijaż

Aby zapobiegać powstawaniu zaskórników, powinniśmy używać odpowiednich kosmetyków, które dokładnie oczyszczą naszą skórę z makijażu, nie podrażniając i nie wysuszając jej przy tym. Resztki makijażu i innych zanieczyszczeń mogą wnikać w rozszerzone pory i powodować powstawanie wągrów. Ważne, aby kosmetyki na wągry do demakijażu nie działały zbyt intensywnie. Ich zadaniem jest dokładne oczyszczenie cery i jej nawilżenie. Przesadne wysuszenie twarzy nie działa pozytywnie nawet na cerę tłustą.

[Głosów:0    Średnia:0/5]
PODZIEL SIĘ
Avatar

Uwielbiam fitness. Rzadko używam obciążenia, zdecydowanie wolę ćwiczyć siłą własnego ciężaru.

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ