Sprzęt crossfit i fitness, który musisz znać, wybierając się na siłownię

0
2355

Jeśli chce się zacząć ćwiczyć na siłowni, warto wcześniej zapoznać się z typami urządzeń, jakie można tam znaleźć. Dzięki temu będzie się miało rozeznanie w tym, na którym najlepiej trenować w zależności od efektów, jakie chce się osiągnąć. Podpowiadamy, jakie sprzęty crossfit i fitness trzeba znać.

Jakie najczęściej są sprzęty na siłowni?

Na większości siłowni, zwłaszcza tych profesjonalnych, znaleźć można podobne maszyny i akcesoria. Ich właściciele dokładają wszelkich starań, abyśmy mogli wykonywać treningi, na których najbardziej nam zależy i aby nic, a zwłaszcza brak sprzętu, nie stało nam na przeszkodzie. W przeciwnym wypadku pojawi się rozczarowanie, a od tego już blisko do rezygnacji z danego miejsca. Właśnie dlatego stawiają na kompleksowe wyposażenie.Właściciele klubów fitness korzystają ze sklepów z profesjonalnym sprzętem crossfit i fitness, jak BauerFitness.com, które mają szeroką ofertę, dzięki czemu mogą w prosty i szybki sposób zakupić wszystko, co niezbędne w siłowni. Sprzęt od jednego producenta to dla nich często upusty, a także pewność gwarancji. Poza tym, siłownia wyposażona w sprzęt jednej marki znacznie lepiej się prezentuje.

Sprzęt do crossfit – jaki najpopularniejszy?

Cym jest crossfit? To ćwiczenia, które angażują całe ciało. Ich najważniejszym celem jest polepszenie wydolności organizmu w dziesięciu różnych tzw. obszarach fizycznych, zdolnościach siłowych. Oto one:

  • wytrzymałość,
  • siła,
  • moc,
  • wydolność krążeniowo-oddechowa,
  • gibkość,
  • szybkość,
  • zwinność,
  • koordynacja,
  • równowaga,
  • dokładność.

Cel ten można osiągnąć różnego rodzaju ćwiczeniami. Najlepiej z użyciem sprzętu, które sprawi, że będą różnorodne. Jaki sprzęt może się przydać? Z pewnością warto ćwiczyć z wykorzystaniem worków z obciążeniem, np. bułgarskich. Do treningu crossfit często używane są liny, kółka gimnastyczne, piłki lekarskie, skrzynie plyometryczne, łańcuchy i pasy treningowe. Nie można zapomnieć również o kettlebell, hantlach, drążkach do podciągania i klatkach. Popularne jest też uderzanie młotkami w oponę.

Jaki sprzęt fitness można znaleźć na siłowni?

Jakie sprzęty do fitnessu powinny znaleźć się na siłowni i z jakich korzystać? Z pewnością ze wszystkich urządzeń do ćwiczeń cardio. O czym mowa? Absolutnym minimum są bieżnie, które umożliwiają bieganie indoor. Oprócz nich do treningu cardio można użyć rowerków stacjonarnych, orbitreków, stepperów, wioślarzy mechanicznych.

Sprzęt fitness to również urządzenia, które umożliwiają ćwiczenia siłowe. Są to więc wszelkie maszyny do treningu określonych grup mięśni, np. klatki piersiowej, grzbietu, brzucha, ramion, ud, pośladków, łydek. Zdarza się, że w siłowniach nie ma osobnych urządzeń na każdą z tych partii, ale stoją tzw. atlasy, czyli maszyny wielostanowiskowe.

Do treningu fitness idealne są również różnego rodzaju akcesoria, takie jak stepy, bosu, piłki gimnastyczne, gumy treningowe, power pump. Warto urozmaicać treningi o tego typu dodatki, aby stały się bardziej efektywne i nie nudziły się.

[Głosów:1    Średnia:5/5]
PODZIEL SIĘ
Avatar

Uwielbiam fitness. Rzadko używam obciążenia, zdecydowanie wolę ćwiczyć siłą własnego ciężaru.

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ