Suplementy dla sportowców

0
1751
Suplementy dla sportowców

Opinie na temat stosowania suplementów diety są podzielone. Inni widzą w nim prosty i skuteczny sposób na osiągnięcie zaplanowanych efektów, inni krytykują je za możliwe skutki uboczne i wskazują na możliwość zastąpienia ich środkami naturalnymi. Prawda jak zwykle leży po środku. Wiele suplementów diety zawiera naturalne składniki. Przede wszystkim, są one dobrane w taki sposób, aby przynieść maksimum efektu. Stosowanie suplementów diety przez sportowców zwykle ma kilka możliwych celów: zwiększenie masy mięśniowej lub poprawa wytrzymałości. Osobną grupą przyjmującą suplementy diety są osoby na diecie, którym zależy na przyspieszeniu metabolizmu i szybszym spalaniu nadmiaru tkanki tłuszczowej. Jeśli jasno określisz swój cel, bez trudu znajdziesz odpowiedni preparat. Zawsze warto jednak skonsultować jego działanie ze specjalistą.

Trening siłowy

Kreatyna to najpopularniejsza odżywka stosowana przez osoby, którym zależy na uzyskaniu pięknej, atletycznej sylwetki. Jakie jest jej działanie? Kreatyna przyspiesza wzrost masy mięśniowej. Jeśli połączymy trening siłowy z przyjmowaniem kreatyny, szybko osiągniemy zadowalający efekt. Naturalne jest, że po kreatynę częściej sięgają mężczyźni, niż kobiety. Objętość mięśni zwiększa natomiast białko serwatkowe. Innym środkiem zwiększającym objętość mięśni jest tauryna, spotykana często w wielu napojach. Sportowcy trenujący z dużą intensywnością wybierają na ogół suplement HMB. Jakie jest jego zadanie? Suplement HMB przyspiesza regenerację mięśni po intensywnym treningu. Jaki jest sekret takiego działania? CLA, czyli sprzężony kwas linolowy stymuluje przyrost masy mięśniowej i wspomaga redukcję tkanki tłuszczowej. Popularną mieszanką jest również ZMA, która zwiększa poziom testosteronu, chroni żołądek przez negatywnym wpływem kortyzolu i poprawia wydolność organizmu.

Trening wytrzymałościowy

Suplementy diety są stosowane przez sportowców, którym zależy na zwiększeniu wytrzymałości. Wybierają je ultra
maratończycy czy długodystansowi rowerzyści. Ich zadaniem jest utrzymanie wysokiego poziomu glikogenu w organizmie. Suplementy z tym składnikiem najczęściej mają formę batonów i żeli. Warto zwrócić uwagę na skład poszczególnych przyjmowanych produktów, aby nie przekroczyć bilansu.

[Głosów:1    Średnia:5/5]
PODZIEL SIĘ
Avatar
Uwielbiam fitness. Rzadko używam obciążenia, zdecydowanie wolę ćwiczyć siłą własnego ciężaru.

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ