Szczotka do włosów – jaka powinna być ?

0
1576
Szczotka do włosów

Włosy, piękne i zadbane dla każdej kobiety są jej naturalną ozdobą. Z tego powodu powinniśmy bardzo starannie dobierać do nich szczotkę, odpowiednio w zależności od rodzaju czesanych włosów oraz ich długości. Nasza kobieca natura pozwala nam eksperymentować z włosami, długością, kolorem czy ich stylizowaniem. Do tego celu wszystkie kobiety zaopatrują się w różne niezbędne akcesoria do stylizacji włosów, takie jak żele, pianki, lakiery czy odżywki. Te środki chemiczne bardzo często wpływają na kondycję włosów również niekorzystnie. Środki do stylizacji doprowadzając strukturę włosów do uszkodzenia. Dlatego bardzo potrzebujemy, aby szczotka którą używamy, była dla włosów „kojąca”, dobrze rozczesywała osłabione już włosy, a nie dodatkowo ciągnęła, łamała czy niszczyła ich strukturę.

Szczotka do włosów

Jak czesanie wpływa na skórę głowy?

Czesanie włosów bardzo duży wpływ na ich kondycję, ponieważ usuwa z nich nagromadzone zanieczyszczenia, sebum i martwy naskórek oraz resztki produktów do stylizacji. Częste i prawidłowe czesanie włosów również działa na cebulki włosów, gdyż masaż skóry głowy poprawiający jej ukrwienie to doskonały sposób na wzmocnienie przeciwko wypadającym włosom. Ponadto proces masażu głowy pobudza jej oczyszczanie z sebum i naskórka. Dlatego rozczesywane i masowane włosy mogą rosnąć dłuższe, zdrowsze i bardziej lśniące niż dotychczas.

Warto pamiętać, ze włosy należy czesać w prawidłowy i odpowiedni dla nich sposób. Nasze delikatne włosy nie lubią szarpania, ciągnięcia ani używania wobec nich drastycznych środków, czyli rozczesywania „na siłę”. To znacząco narusza ich strukturę i może prowadzić do kruszenia i rozdwajania końcówek. Należy więc jednak czesać włosy w odpowiedni sposób. Prawidłowa technika czesania włosów polega na tym, że  rozdzielając włosy nie uszkadzamy ich struktury. Tutaj również musimy powiedzieć, że mokre włosy będą o wiele bardziej narażone i wrażliwe na uszkodzenia niż suche.

Jaką szczotka do jakiego rodzaju włosów?

Dla każdego z rodzajów włosów odpowiednia będzie inna szczotka. Włosy kręcone na przykład bardzo lubią szerokie grzebienie o rzadkich zębach. Taki plastikowy lub drewniany grzebień pozwoli ci na rozczesanie splątanych loków w bardzo delikatny i nienaruszający struktury włosa sposób. Tak jak wcześniej wspomnieliśmy  o materiale, z jakiego wykonany jest grzebień,  ponieważ grzebienie drewniane przyspieszają naturalny proces suszenia włosów, gdyż drewno jest naturalnym przewodnikiem ciepła. Drewniane grzebienie są również dobre z innego powodu: neutralizują również ładunki elektrostatyczne w powietrzu i na naszej skórze i dzięki temu zapobiegają elektryzowaniu się włosów. W przypadku, gdy mamy do czynienia z włosami prostymi i długimi, do takiego typu powinniśmy zdecydowanie wybierać duże i okrągłe szczotki, które bardzo dobrze podnoszą przyklapnięte długie włosy u nasady i dodają im objętości. Takie szczotki są bardzo dobre do modelowania pożądanej fryzury. Tą samą okrągłą szczotką możemy również ułożyć i wyprostować włosy kręcone. Zwróć uwagę, aby szczotki wykonane były z ceramiki. Ten materiał przyspiesza suszenie włosów oraz nie powoduje elektryzowania się ich. Kolejne o czym warto pamiętać, że dobrze jest odczekać przed suszeniem mokrych włosów kilkanaście minut, by większość wody odparowała z ich powierzchni. To zminimalizuje ryzyko uszkodzeń.

Szczotki z naturalnego włosia

Szczotki wykonane z naturalnego włosia skutecznie dodają naszym włosom objętości a ich sztywne, naturalne włókna, nie będą aż tak agresywne dla naszych delikatnych włosów, jak włókna syntetyczne. Będzie to najlepsze rozwiązanie dla tych osób, którym najbardziej zależy na dodaniu oklapniętym włosom objętości. Kiedy używamy  do czesania szczotek z naturalnych
włókien, to zapobiega to uszkodzeniu delikatnych włosów. Dodatkowo w ten sposób ograniczamy nieprzyjemne  działanie energii statycznej na włosy. Szczotki wykonane z naturalnego włosia umożliwią ci szybkie rozczesanie włosów bez nadmiernego ciągania i szarpania. Takie szczotki z naturalnym włosiem są idealnym rozwiązaniem również dla delikatnych włosków dzieci. Szczotkami z kuleczkami na końcach również jak najbardziej możemy wykonać masaż skóry głowy. Te z naturalnych materiałów nie spowodują podrażnień ani zadrapań na jej wrażliwej i delikatnej powierzchni. Możesz  przekonać się sama, czy szczotka, której obecnie używasz, nadaje się do masażu skóry głowy. Po prostu pomasuj przez chwilę szczotką jakąś wybraną część ciał, np. wierzch dłoni. Jeśli pojawi się zaczerwienienie, ale widocznych bez śladów zadrapań, oznacza to, że twoja dotychczasowa szczotka w zupełności nadaje się do tego typu masaży i zabiegów na skórę głowy.

Obecnie na rynku dostępnych jest bardzo wiele szczotek. Na dobrej szczotce do włosów jednak nie warto specjalnie oszczędzać. Warto też tutaj zapamiętać, że każdą szczotkę niezależnie od materiału z jakiego jest wykonana, do włosów przed ich rozczesywaniem można spryskać mgiełką silikonową, to powinno ułatwić rozczesywanie.

 

[Głosów:0    Średnia:0/5]
PODZIEL SIĘ

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ