Zabiegi na twarz – co mamy do wyboru?

0
988
Zabiegi na twarz – co mamy do wyboru?

Zapewne nie raz słyszałyście o przeróżnych zabiegach wykonywanych na twarzy. Wiele salonów ma właśnie takie w swojej ofercie. Pewnie nie jedna z Waszych koleżanek na takie chodzi. Jednak być może nadal nie wiecie jaki zabieg po co się przeprowadza. Służymy pomocą i wyjaśniamy.

Laserowe zabiegi na twarz

Leser jest bardzo często wykorzystywany w zabiegach na twarz. Stosuje się go do redukcji przebarwień, zmarszczek, blizn potrądzikowych jak również do zagęszczenia skóry. Jak to działa? Na przykład w przypadku plamek wygląda to następująco: kosmetyczka wykonuje „strzał” laserem, ten zaczyna oddziaływać na ukryty pod skorą barwnik, plamki zaczynają ciemnieć, a następnie  schodzą razem ze złuszczającą się skórą. Oczywiście nie zawsze osiągniemy upragniony efekt już po jednym zabiegu. Dlatego też już przed pierwszym kosmetyczka powiem nam ile (w przybliżeniu) serii będzie trzeba wykonać.

Mikro-dermabrazja

Co kryje się pod tą dość skomplikowaną nazwą mikro-dermabrazji? W skrócie można powiedzieć, że dokładne oczyszczenie. W rozszerzonej wersji można mówić o mikro-dermabrazji laserowe, korundowej, tlenowej lub diamentowej. Zabieg ten jest bezbolesny, a efekty widać już po pierwszej serii. Oczywiście istnieją cery bardziej problematyczne, na których należy wykonać co najmniej trzy zabiegi w określonych odstępach czasu. Po takim „odkurzaniu” twarzy zmarszczki zostaną spłycone, a skóra pozbędzie się zanieczyszczeń. Dzięki temu wszelkie nakładane na nią kosmetyki pielęgnacyjne będą się lepiej wchłaniały.

Mezoterapia igłowa

Do wykonania tego zabiegu na twarz faktycznie używa się igieł, więc nazwa jest jak najbardziej trafna. Nie trzeba się jednak obawiać, bowiem igiełki są malutkie, a efekty ogromne. Cały zabieg polega na wstrzykiwaniu za pomocą wspomnianych igiełek koktajli witaminowych prosto pod skórę. Rodzaj wprowadzanych mieszanek powinien zostać odpowiednio dopasowany do potrzeb naszej cery. Efekty po tym zabiegu są widoczne prawie od razu, jednak należy je wykonywać w kilku seriach by rezultat był lepszy. Chodzi tu o odpowiednie napięcie i efekt świeżości.

Innowacyjne zabiegi na twarz – wampirzy lifting

Bardzo intrygująca nazwa kryje faktyczne zastosowanie osocza. Pobrane od klientki wstrzykuje się w skórę twarzy. Po co? By uzyskać natychmiastowy efekt odświeżenia i odmłodzenia. Jak to działa? Pobrane osocze trafia do specjalnej wirówki, wskutek jej działania powstaje skoncentrowany koktajl, który zostaje wstrzyknięty. Ma on za zadanie wznowić produkcję kolagenu, naczyń krwionośnych, a także ma zregenerować naskórek.

Niezależnie od tego na jaki z powyższych zabiegów się zdecydujemy to musimy pamiętać o jednym. Potrzebna nam do ich wykonania będzie profesjonalna kosmetyczka. Musi ona dokładnie zbadać potrzeby naszej skóry i na tej podstawie dobrać zabieg. Sprawdź tutaj jakie zabiegi dostępne są w salonach kosmetycznych. Poczytaj o ich właściwościach i zafunduj swojej twarzy regenerację i odmłodzenie.

[Głosów:0    Średnia:0/5]
PODZIEL SIĘ
Avatar
Uwielbiam fitness. Rzadko używam obciążenia, zdecydowanie wolę ćwiczyć siłą własnego ciężaru.

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ