Zmagasz się z łysieniem? Poznaj 3 sposoby dla mężczyzn na odzyskanie włosów

0
897
łysienie

Dla wielu panów utrata części włosów, mocne przerzedzenie czupryny czy też pojawienie się zakoli jest powodem licznych kompleksów. Współczesna technologia przychodzi jednak z pomocą i oferuje znacznie więcej możliwości niż jeszcze kilkanaście lat temu. Sprawdź, jakie metody mają do wyboru mężczyźni, którzy chcą znowu cieszyć się bujną czupryną.

Niechirurgiczne uzupełnianie włosów

Jeszcze do niedawna właściwie jedynym skutecznym wyborem dla panów, którzy z różnych przyczyn stracili włosy, był tradycyjny przeszczep włosów. Jest to jednak ingerencja chirurgiczna, która zawsze wiąże się z pewnym ryzykiem dla zdrowia i nigdy nie ma pewności, że nowe włosy nie zostaną odrzucone. Z pomocą przychodzi oferta ze strony https://hairmajestystudio.pl/, w ramach której można skorzystać z niechirurgicznego uzupełniania włosów systemami CNC.

Innowacyjna metoda polega na przymocowaniu do głowy na całej powierzchni lub w wybranych miejscach specjalnej protezy z żywicy, do której wszczepia się prawdziwe, dziewicze włosy dopasowane do potrzeb klienta. Proteza jest idealnie dopasowana do kształtu głowy, nie wymaga golenia włosów, a przyczepia się ją klejami, które pozwalają na swobodne uprawianie sportu, pływanie i spanie. Systemy należy zdejmować jedynie raz w miesiącu w celach pielęgnacyjnych.

Peruki i treski

Sporą popularnością cieszą się nadal peruki i treski, które są świetnym rozwiązaniem zwłaszcza w przypadku osób zmagających się z chwilową utratą włosów. Najczęściej po taką metodę sięgają pacjenci onkologiczni, kobiety z problemem łysienia poporodowego oraz osoby z urazami głowy. Nowoczesne peruki i treski od Hair Majesty Studio są tak wygodne, że mogą sprawdzić się nawet w przypadku trwałej utraty włosów na całej głowie lub w niektórych miejscach.

Klienci studia mają do wyboru dwa rodzaje peruk. Mogą kupić modele z syntetycznymi włosami, które mają już uformowane fryzury, a także wersje z prawdziwymi pasmami do samodzielnej stylizacji. Dobrej jakości peruki są tak podobne do naturalnych włosów, że na pierwszy rzut oka trudno dostrzec sztuczną fryzurę. Ponadto treski i peruki są tańszym rozwiązaniem niż przeszczep lub systemy CNC.

Chirurgiczny przeszczep włosów

Problem łysienia androgenowego dotyka naprawdę dużej grupy mężczyzn, którzy nadal chętnie decydują się na transplantację włosów. Sporą zaletą tej metody jest fakt, że jest to zabieg trwały. Jeśli przeszczep się przyjmie, to gęstszą czupryną będzie można cieszyć się nawet do końca życia. Ponadto nie trzeba przejmować się kwestiami pielęgnacji tak jak w przypadku peruki lub protezy z systemami CNC.

Innowacyjne metody niechirurgiczne zyskują jednak na popularności nie bez powodu. Warto pamiętać, że przeszczep jest zabiegiem inwazyjnym, niosącym ze sobą pewne ryzyko powikłań po operacji. Na dodatek zagęszczenie włosów w ten sposób nie należy do najtańszych, często jest bardzo czasochłonne i może wymagać kilku zabiegów. Może również zdarzyć się, że efekty nie będą zadowalające.

[Głosów:0    Średnia:0/5]
PODZIEL SIĘ
Avatar

Uwielbiam fitness. Rzadko używam obciążenia, zdecydowanie wolę ćwiczyć siłą własnego ciężaru.

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ