Karboksyterapia jak wygląda zabieg?

0
774
Karboksyterapia jak wygląda zabieg?

Karboksyterapia to zabieg o szeroki spectrum działania, ponieważ poprawia widocznie wygląd wielu obszarów ciała: zmniejsza rozstępy, skórkę pomarańczową, zmarszczki, a nawet cienie pod oczami. Okazuje się jednak, że nie każdy może sobie na niego pozwolić. Barierą nie jest koszt, ale liczne przeciwwskazania. Na czym polega ten zabieg? Czym dokładnie się charakteryzuje? Co koniecznie musisz wiedzieć?

Kilka słów wstępu

Zabieg polega na terapii medycznym dwutlenkiem węgla, a wieloletnie badania oraz efekty pozyskiwane z przeprowadzonych dotąd zabiegów, jasno wskazują na skuteczność tej metody. Specjaliści twierdzą nawet, że jest największym odkryciem medycyny estetycznej, zaraz po botoksie. Zdumiewa także szybkość poprawy, która może być widoczna już po pierwszym zabiegu. Pokochały go miliny pacjentek, jak i lekarzy, którzy w końcu mają skuteczny sposób na wiele dolegliwości. Imponuje także stosunkowo niska cena, która waha się w granicach 100-200 złotych za jedną sesję.

Na czym polega zabieg?

Zabieg przeprowadza się poprzez podskórną iniekcję dwutlenku węgla. Gaz rozprowadza się w tkankach, doprowadzając do rozszerzenia znajdujących się tam naczyń krwionośnych. Daje to możliwość ożywienia i dotlenienia komórek, co powoduje przyspieszenie ich procesu regeneracyjnego. Bierze również udział w wyzwoleniu działania czynnika wzrostu naczyń VEGF, który powoduje powstawanie nowych naczyń włosowatych, przyczyniających się do poprawy mikrokrążenia. Ponadto gaz powoduje powstanie stanu zapalnego, który ostatecznie przynosi pozytywne skutki: aktywuje produkcję kolagenu i elastyny, które przyczyniają się do większej sprężystości skóry. Co więcej, dwutlenek węgla działa również na komórki tłuszczowe, który transformuje się częściowo w gaz węglowy. Powstały w ten sposób produkt inicjuje proces lipolizy, czyli rozpadu tłuszczu. Jego usuwanie z organizmu nadaje tempa ukrwieniu tkanek.

Jak wygląda karboksyterapia?

Jak już wcześniej wspomniano, jest to zastrzyk wykonany z dwutlenku węgla, wprowadzany pod skórę za pomocą igły znajdującej się w profesjonalnym aparacie. Urządzenia ma za zadanie regulować jednocześnie temperaturę oraz ilość i natężenie gazu. Ukłucie jest odczuwalne w takim samym stopniu, jak standardowy zastrzyk. Po nim następuje wrażenie rozpychania pod skórą. Ciekawym zjawiskiem jest możliwość obserwacji tego, co dzieje się pod skórą, ponieważ dwutlenek węgla wyznacza swoją trasę za pomocą cienkich, widocznych na zewnątrz linii.

Więcej informacji dotyczących karboksyterapii znajdziesz tutaj.

[Głosów:0    Średnia:0/5]
PODZIEL SIĘ
Avatar
Uwielbiam fitness. Rzadko używam obciążenia, zdecydowanie wolę ćwiczyć siłą własnego ciężaru.

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ