Czas na detoks sokowy – oczyść swój organizm i schudnij przed wakacjami

0
942
Czas na detoks sokowy

W sieci bez problemu znajdziesz mnóstwo diet, których autorzy zapewniają Cię o natychmiastowej metamorfozie. Niestety, większość tzw. diet cud nie jest zdrowych, a już na pewno pożytecznych dla naszego organizmu. Największa popularność diet odchudzających przypada na okres przed wakacjami, jednak głodząc się, nie zgubisz tak szybko zbędnej tkanki tłuszczowej, możesz jedynie przyczynić się do pojawienia się licznych stanów chorobowych Twojego organizmu. Naprzeciw złym dietom wychodzi detoks sokowy. Sprawdź, jakie efekty przynosi ta witaminowa bomba. 

Co to jest detoks sokowy?

Pijesz dokładnie 6 soków owocowo-warzywnych, które są wyciskane specjalną metodą cold press dla zachowania najlepszych wartości odżywczych. Ponieważ nie da się ukryć, że jest to dieta dosyć restrykcyjna, stosujesz ją wedle uznania od jednego do sześciu dni. Tyle wystarczy, aby oczyścić organizm ze zbędnych złogów i toksyn, naładować organizm niezbędnymi do prawidłowego funkcjonowania witaminami i minerałami oraz zrzucić kilka nadmiernych kilogramów. 

Oczywiście, detox sokowy nie musi zakładać spożywania jedynie doskonale skomponowanych soków. Coraz częściej takie menu jest włączane do codziennego jadłospisu, aby po prostu odżywić organizm i dodać mu naturalnej energii. 

Kto powinien stosować detoks sokowy?

Na detoks sokami powinny zdecydować się przede wszystkim osoby, które chcą trwale zmienić nawyki swojego odżywiania, a dotychczas niezbyt dbały o to, co ląduje na ich talerzach. Wystarczy jeden dzień tylko na sokach, aby poczuć się lekko, pobudzić metabolizm do wytężonej pracy i pobudzić proces oczyszczania organizmu. 

Witaminowa dieta sokowa jest idealna dla wszystkich, którzy stosowali już inny rodzaj diet, ale te niestety doprowadziły jedynie do anemii i wycieńczenia organizmu. Warto dostarczyć prawdziwą bombę witaminową, ale się odżywić i wrócić do pełnego zdrowia. 

Czujesz się wiecznie zmęczony, ospały, nie masz energii, zauważasz brak skupienia i koncentracji uwagi? Detoks sokowy jest idealny dla Ciebie. 

Efekty po detoksie sokowym

Przede wszystkim dieta sokami oczyści Twój organizm z toksyn i złogów, dzięki czemu poczujesz się lekko, odzyskasz energię, dobre samopoczucie, a przede wszystkim zdrowie. Picie soków wzmacnia też dobre nawyki żywieniowe, a dostarczanie kompletu najlepszych witamin i minerałów działa korzystnie na włosy, skórę i paznokcie.

Kilka dni diety sokowej wystarczy, aby zrzucić kilka zbędnych kilogramów. Dieta jest szybka, ale skuteczna. Co więcej, soki są naprawdę pyszne i pożywne, to mieszanka najlepszych warzyw i owoców. Do tego nie musisz ich przyrządzać samodzielnie. Bez problemu znajdziesz profesjonalne cateringi, które dostarczą Ci butelki z sokami na każdy dzień.

Jeśli jesteś już po kilku nieskutecznych próbach zmiany swoich nawyków żywieniowych, a niektóre diety cud doprowadziły do osłabienia Twojego organizmu, czym prędzej się zregeneruj. Dieta sokowa, chociaż uznawana za restrykcyjną, to jednocześnie jest jedną z tych najbardziej zdrowych.

[Głosów:0    Średnia:0/5]
PODZIEL SIĘ
Avatar

Uwielbiam fitness. Rzadko używam obciążenia, zdecydowanie wolę ćwiczyć siłą własnego ciężaru.

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ