Jak wygląda współpraca z dietetykiem przez internet?

0
1217
dietetyk

Z różnych powodów nie jesteś w stanie regularnie chodzić na konsultacje do stacjonarnych gabinetów dietetycznych, dlatego postanowiłeś, że skorzystasz z usług online? One też jak najbardziej mogą być usługami pełnowartościowymi. Dietetyk online nie musi być wcale gorszy od tego, który działa w swojej stacjonarnej placówce. Zanim jednak zgłosisz się do takiego specjalisty, zobacz, jak wygląda ten rodzaj współpracy. Dzięki temu wszystko stanie się dla ciebie jasne.

Dietetyk przez internet

Niektórzy dietetycy online pierwszą konsultację odbywają z pacjentami w normalnych gabinetach. Jeżeli zdecydujesz się na ten wariant, w trakcie pierwszej wizyty zostaniesz poddany szczegółowej analizie ciała.

Dietetyk sprawdzi skład twojego ciała. Zobaczy, ile masz tkanki tłuszczowej, wody i tkanki mięśniowej, a także sprawdzi twoją masę ciała i wzrost oraz wyciągnie od ciebie kilka dodatkowych informacji na temat twojej przeszłości związanej z odchudzaniem, prowadzonego stylu życia, standardowej diety czy stanu zdrowia. Taka konsultacja może jednak zostać przeprowadzona również zdalnie – albo podczas wideokonsultacji, albo podczas zwykłej rozmowy telefonicznej. Do spotkania online będziesz musiał się jednak przygotować. Zostaniesz poproszony m.in. o podanie swojej aktualnej masy ciała i wzrostu. Pełną listę znajdziesz na stronie alsand-dietetyka.pl.

Indywidualna dieta dopasowana przez dietetyka online

Na podstawie uzyskanych informacji dietetyk przez Internet ułoży dla ciebie odpowiedni jadłospis. Zanim jednak do tego dojdzie, poprosi cię jeszcze o wypełnienie ankiety zawierającej różne pytania dotyczące prowadzonej przez ciebie teraz diety, twoich preferencji żywieniowych i ogólnego stylu życia. Wszystko po to, by później jak najlepiej dostosować się do twoich potrzeb. Pamiętaj więc, by być szczerym i by odpowiadać na wszystkie pytania zgodnie z faktami.

Mów o swoich preferencjach. Jeżeli codziennie jesz słodycze i nie wyobrażasz sobie bez nich życia, po prostu o tym napisz. Nie uprawiasz żadnego sportu? Nie próbuj więc pisać, że codziennie biegasz albo przynajmniej spacerujesz. Im szczerzej udzielisz odpowiedzi na wszystkie pytania, tym większa szansa na to, że dietetyk rzeczywiście zdoła ci później pomóc, tworząc dla ciebie taki jadłospis, jaki bez trudu zdołasz utrzymać.

Teraz już wiesz, jak wygląda współpraca z dietetykiem przez Internet, więc możesz się do niego zgłosić. Uważaj jednak na osoby, które podszywają się pod dietetyków, a w rzeczywistości ukończyły tylko kilkudniowe kursy bądź bazują na wiedzy zdobytej na własną rękę. Najlepsi dietetycy to dietetycy po studiach. Zawsze sprawdzaj więc ich wykształcenie.

[Głosów:1    Średnia:5/5]
PODZIEL SIĘ
Avatar

Uwielbiam fitness. Rzadko używam obciążenia, zdecydowanie wolę ćwiczyć siłą własnego ciężaru.

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ