Odzywać się czy nie? – Oto jest pytanie… Co zrobić, gdy mężczyzna milczy?

0
3986
co zrobić

Wyobraźmy sobie taką sytuację: poznałaś nowego, świetnego chłopaka/mężczyznę, byliście na jednej czy nawet spotkaliście się już kilku randkach, wymieniliście się numerami telefonów. Jednym słowem: wszystko jest na dobrej drodze aby znajomość rozwinęła się w ciekawym kierunku. Rozumiesz oczywiście, że nie możesz spodziewać się telefonu od nowopoznanego mężczyzny już następnego dnia, a czasem i nawet kilka dni później. Przecież każdy z nas ma swoje życie, pracę, hobby i różne obowiązki. Jednak gdy Twoja skrzynka odbiorcza jest pusta a telefon milczy już co najmniej tydzień, to naturalnym będzie, że zaczynasz się zastanawiać: Co zrobiłam nie tak? Być może zaczniesz zastanawiać się, „czy nie byłam zbyt bezpośrednia?” Może jest w delegacji, a może on po prostu…woli blondynki?

Co zrobić znajdując się w takiej niezręcznej sytuacji? Przerwać krępujące milczenie i napisać do niego pierwsza? Czy może unieść się honorem i nie dać po sobie poznać, że tak miło rozpoczęta znajomość nas rozczarowała?

Podpowiadamy: najlepiej będzie zniknąć niczym duch, czyli… zastosować ghosting. Według badań nad związkami międzyludzkimi okazało się, że takie urywanie kontaktu po kilku spotkaniach jest zjawiskiem na tyle powszechnie występującym, że…uzyskało już nawet specjalną nazwę. Ghosting, bo o nim właśnie mowa, to z języka angielskiego ghost –czyli duch. Zjawisko to polega na nagłym zerwaniu kontaktu z osobą, którą niedawno poznaliśmy – nieodpisywaniu na maile, nieodbieraniu od niej telefonów czy nawet usunięciu ze znajomych na portalach społecznościowych. Jednym słowem – dosłownym i całkowitym zniknięciu z czyjegoś życia z nadzieją, że druga osoba „domyśli się”, że nie chcemy już mieć z nią kontaktu. Ghosting jest metodą dość kontrowersyjną kończenia znajomości, choć niestety, najbardziej wygodną. Łatwiej jest przecież po prostu zniknąć, niż tłumaczyć drugiej osobie, dlaczego nie jesteśmy zainteresowani związkiem z nią czy nie chcemy kontynuować przyjaźni.

Jak z tego wybrnąć?

Ghosting to oczywiście najczarniejszy z możliwych scenariusz zakończenia naszej nowo rozpoczętej znajomości. Przecież oczywiście oprócz tego, możemy bardziej optymistycznie założyć, że nasz nowy wybranek ma akurat natłok obowiązków w pracy i musi zostawać po godzinach czy akurat trafił się mu służbowy wyjazd. Nie musimy w żadnym przypadku oczywiście zakładać najgorszego i przekreślać z góry całej relacji.

Najlepiej więc przeprowadzić dyskretne dochodzenie i dowiedzieć się, jaka jest przyczyna milczenia drugiej osoby. Jeśli mamy więc z nowym wybrankiem wspólnych znajomych, warto zapytać ich, co ten chłopak miał ostatnio w planach. Można nawet pójść nieco dalej i podpytać ich trochę o jego relacje z innymi kobietami. To może nam wiele powiedzieć. Jeśli uzyskamy potwierdzenie, że taka ostrożność w kontaktach z nowo poznaną kobietą jest dla niego normalna, z pewnością będzie uspokajającą wiadomością i da nam względną pewność, że dalszy rozwój znajomości sam się potoczy w swoim czasie. W takim „prywatnym dochodzeniu” niezwykle pomocny bywa też Internet.  Teraz, w dobie multimedialnej, dzięki różnego rodzaju aplikacjom możemy niemal…dokładnie prześledzić czyjś plan dnia! Przy odrobinie włożonego wysiłku możemy sprawdzić, czy nasz nowy wybranek miał ciężki dzień w pracy, czy jednak jadł wczoraj lunch w towarzystwie kolejnej ładnej koleżanki.

 

Przede wszystkim – rozmawiajmy

Jeśli jednak  jesteś prostolinijna i szczera, nigdy nie byłaś mistrzynią intryg albo źle czujesz się ze sprawdzaniem i wypytywaniem znajomych za jego plecami, przede wszystkim zapamiętaj, że zawsze warto porozmawiać. Szczera rozmowa w takim przypadku naprawdę potrafi zdziałać cuda. Zapytaj go więc prosto z mostu, dlaczego  tak długo się nie odzywa i zaznacz, że jest Ci z tego powodu przykro lub nawet czujesz się zaniepokojona. Niektórzy faceci w konfrontacji z taką bezkompromisową szczerością zwyczajnie miękną. Chociaż zaplanowali zastosować popularną metodę ghostingu i po prostu cichcem wycofać się z nowej znajomości, przyparci do muru wyjaśnią, dlaczego nie mają ochoty lub możliwości kontynuować nowo zawartej znajomości. Może się jednak okazać, że powód braku kontaktu był banalny: akurat zepsuł mu się telefon, czy zagubił numer.. Wtedy za kilka lat będziecie wspólnie śmiać się z tak niefortunnego początku związku.

co zrobić

Warto pamiętać

Często poznając nową kobietę, faceci z góry zakładają, że od razu będzie bombardować ich telefonami czy wiadomościami o różnych porach. Uważają to za objaw desperacji i mogą szybko zniechęcić się do nowej znajomości. Dlatego, pomimo że nowy znajomy wydaje się idealnym kandydatem na chłopaka, warto pozostać odrobinę tajemnicza i niedostępna: odpisz po kilku godzinach lub zamiast wymykać się z telefonem ze spotkania z klientem, oddzwoń po skończonej pracy. Niech sam zaciekawi się, co ostatnio robiłaś. Mężczyźni lubią kobiety tajemnicze i trochę niedostępne. Wtedy nie będzie mógł doczekać się kolejnego spotkania z tak wyjątkową dziewczyną.

 

[Głosów:5    Średnia:1.2/5]
PODZIEL SIĘ

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ