Zioła i preparaty wspierające oczyszczanie organizmu z toksyn

0
1960
Zioła i preparaty wspierające oczyszczanie organizmu z toksyn

W dzisiejszych czasach każdy organizm ludzki bombardowany jest chemią – znajduje się w jedzeniu, kosmetykach, a nawet powietrzu. Dlatego wiele osób wypowiada walkę wolnym rodnikom i trującym substancjom. Sposobem na tę walkę jest oczyszczanie organizmu z toksyn. Jak przeprowadzić taki zabieg? Po jakie preparaty sięgnąć, by długo cieszyć się zdrowiem?

Objawy zanieczyszczonego organizmu

Toksyny w organizmie sprawiają, że jesteśmy zmęczeni, brakuje nam energii do działania. Na twarzy pojawiają się wypryski, a cera pełna jest zaskórników. Pot ma nieprzyjemny, ostry zapach. Zdarzają się problemy z trawieniem i gazy. Diety odchudzające nie przynoszą zadowalających efektów u osób, których organizm traci czas na walkę z toksynami.

Jak oczyszczać organizm?

Oczyszczanie organizmu to szereg codziennych nawyków, których większość polega na piciu dużej ilości płynów. Minimum 1,5 litra wody mineralnej dziennie, ograniczenie konserwantów, rezygnacja z cukru i przetworzonej żywności to podstawy. Najskuteczniej jednak organizm oczyszczają ziołowe mieszanki. Które warto wybrać?

Czystek

Czystek od lat znany jest z silnych właściwości oczyszczających i antynowotworowych. Należy pić 4 szklanki dziennie przez minimum 3 miesiące, aby odczuć rzeczywiste skutki oczyszczenia organizmu. Wypryski znikają, nie jesteśmy zmęczeni.

Pokrzywa

Pokrzywa to bardzo silny środek oczyszczający organizm. Nie bez powodu w aptekach dostępnych jest tak wiele preparatów z wyciągiem z pokrzywy. Przede wszystkim, pokrzywa świetnie wpływa na cerę. Jest zalecana osobom zmagającym się z trądzikiem i zaskórnikami. Jest bardzo smaczna, można jednak słodzić ją miodem.

Mniszek lekarski

Mniszek lekarski ma działanie mocno moczopędne i słynie z właściwości oczyszczających. Regularnie spożywanie mniszka lekarskiego reguluje pracę układu trawiennego i wspiera pracę nerek. Warto pamiętać, że niektóre zioła wchodzą w negatywne interakcje z lekami, dlatego w przypadku chorób przewlekłych warto skonsultować ich picie z lekarzem.

[Głosów:1    Średnia:5/5]
PODZIEL SIĘ
Avatar

Uwielbiam fitness. Rzadko używam obciążenia, zdecydowanie wolę ćwiczyć siłą własnego ciężaru.

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ