Co zrobić, aby schudnąć?

0
1113

Nadwaga i otyłość to problem, z którym boryka się coraz więcej osób. Pęd życia, stres, wysoko przetworzone jedzenie, niezdrowy tryb życia to czynniki powodujące nadwagę. Nadwaga i otyłość mogą przyczynić się do powstania wielu chorób. Aby tego uniknąć, trzeba schudnąć. Jak to zrobić?

Zmieniamy nawyki żywieniowe

U większości osób z nadwagą, przychodzi taki dzień, kiedy to spoglądając w lustro coś w nich pęka i postanawiają popracować nad sobą. Aby schudnąć, najpierw należy przyjrzeć się swojemu dotychczasowemu stylowi odżywiania. Z diety trzeba wyeliminować cukier (słodziki również, bo są bardzo niezdrowe), gazowane, kolorowe napoje, fast foody i wysoko przetworzoną żywność. Ograniczyć tłuste, wysokokaloryczne potrawy, a węglowodany proste zamienić na złożone. Ważna jest także ilość wypijanej wody. Codziennie powinniśmy wypijać ok 1,5-2l wody, a w czasie upałów i intensywnych treningów nawet więcej.

Dieta pudełkowa sposobem na odchudzanie

Osoby, które chcą schudnąć, ale nie mają pomysłu, jak się za to zabrać, mogą skorzystać z usługi cateringu dietetycznego. Jest on dedykowany nie tylko odchudzającym się, ale wszystkim, którzy chcą się zdrowo odżywiać. Catering dietetyczny wrocław Dietykieta, działająca na terenie kilku miast, w swojej ofercie posiada 4 rodzaje diet. Nad prawidłowo ułożonym menu czuwa dietetyk. Posiłki Dietykiety są odpowiednio zbilansowane, zdrowe i smaczne. Jeśli nie wiemy, która dieta będzie dla nas najlepsza lub mamy problem z wyborem odpowiedniej kaloryczności, możemy zasięgnąć rady dietetyka. Odżywiając się z cateringiem dietetycznym wyrabiamy w sobie nawyk regularnego spożywania posiłków, co jest bardzo ważne dla prawidłowego funkcjonowania organizmu i procesu odchudzania. Wybierając Dietykietę dostajemy posiłki wysokiej jakości, pozbawione chemicznych dodatków, cukru i innych szkodliwych składników. Plusem odżywiania się z cateringiem dietetycznym jest brak konieczności robienia zakupów. Często bywa tak, że idziemy do sklepu po chleb, a kupujemy dodatkowo ciastko. W odchudzaniu bardzo ważne jest, aby nie głodować, ponieważ wtedy nasz metabolizm zwalnia, kilogramy spadną, jednak szybko powrócą. Aby zdrowo schudnąć, trzeba odpowiednio się odżywiać.

[Głosów:1    Średnia:5/5]
PODZIEL SIĘ
Avatar
Uwielbiam fitness. Rzadko używam obciążenia, zdecydowanie wolę ćwiczyć siłą własnego ciężaru.

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ