Sposoby na kaca po Sylwestrze

0
1182

Sylwester kojarzy się z imprezowym nastrojem oraz niemal niekontrolowanym spożyciem alkoholu. I choć już pierwszego stycznia niektórzy nie pamiętają o przyrzeczeniach, jakie złożyli jeszcze kilka godzin wcześniej, to jest jedna rzecz, która przypomina sylwestrową imprezę. Kac. Czy są zatem sprawdzone sposoby na kaca, dzięki którym syndrom dnia po będzie mniej dotkliwy?

Domowe leki na kaca


Dwa najpopularniejsze sposoby na walkę z kacem, to według jednych praca, pozwalająca na szybki metabolizm alkoholu i jego wydalenie, albo… leczenie kaca kolejną porcją alkoholu. Niestety żadna z tych metod nie jest sposobem na poradzenie sobie z kacem, są to jedynie doraźne rozwiązania, minimalizujące ból głowy czy zmniejszające ból mięśni. Często jako sposoby na kaca wymienia się wypicie dużej ilości wody mineralnej (niektórzy sugerują, że po suto nakrapianej imprezie powinno to być około 3 litrów wody) lub sięgnięcie po płyny z dużą zawartością witaminy C. Jako najlepsze wymienia się sok z kapusty kiszonej, sok z ogórków lub wypicie zakwasu buraczanego. Każdy z wymienionych płynów jest bogatym źródłem witaminy C, a jednocześnie zawiera naturalne probiotyki, które po przedostaniu się do układu pokarmowego przyspieszają wydalanie toksyn z organizmu. Niektórzy dietetycy radzą zjeść szparagi przed każdą imprezą, na której będzie alkohol. Szparagi chronią wątrobę przed działaniem produktów ubocznych z rozkładu alkoholu.

Płyny, płyny i jeszcze raz płyny


Leki na kaca mają najczęściej postać płynną. Oprócz soku z różnych kwaszonych warzyw zaleca się także sięgnięcie po herbatę z dużą ilością cytryny, aby przyspieszyć wydalanie alkoholu. Równie skuteczne mogą być gotowe elektrolity, które wystarczy rozpuścić w zalecanej dawce wody. Można również sięgnąć po domowy elektrolit, złożony z wody z dodatkiem łyżeczki sody, osłodzonej łyżeczką miodu.

Kiedy sięgnąć po tabletki na kaca


Choć nie ma jednego skutecznego leku na kaca, to warto sięgać po tabletki, które przyspieszają rozkład alkoholu i jego wydalanie. Część takich preparatów przyjmuje się przed rozpoczęciem imprezy, inne z kolei działają jak elektrolity, które przyspieszają wypłukiwanie alkoholu z organizmu. Wybierając tabletki na kaca, ale również stosując inne leki po sylwestrowej imprezie, w tym leki od bólu głowy, należy pamiętać o tym, że na kacu łatwiej je przedawkować. Dodatkowym utrudnieniem może być przyswajanie leków – obciążony nadmierną ilością alkoholu i jedzenia żołądek będzie się starał jak najszybciej pozbyć wszystkich toksyn. Stąd biorą się wymioty, które często towarzyszą imprezom z alkoholem.

Sposoby na kaca powinny również obejmować kilka rad, o jakich warto pamiętać udając się na sylwestrową imprezę. W czasie Sylwestra nie zaleca się mieszania różnych rodzajów alkoholu, zaś przed imprezą i w trakcie należy jeść, aby przyspieszyć rozkład alkoholu. Nie zaleca się picia np. wina po szampanie, równie niebezpieczne dla powstania kaca jest picie alkoholu zmieszanego z napojami gazowanymi, np. z colą. Jeśli to możliwe, po imprezie nie powinno się palić, warto natomiast przed położeniem się spać łyknąć tabletkę aspiryny lub innego środka przeciwbólowego.

[Głosów:2    Średnia:5/5]
PODZIEL SIĘ
Avatar
Uwielbiam fitness. Rzadko używam obciążenia, zdecydowanie wolę ćwiczyć siłą własnego ciężaru.

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ