Suplementacja a poprawa koncentracji

0
1043

Większość witamin przyjmujemy wraz ze zjadaniem posiłków, jednak nie jest to wystarczająca ilość dziennego spożycia witamin. Często potrzeba czegoś więcej, aby wspomóc odpowiednią dietę. Do jednego z takich sposobów należy na pewno suplementacja witamin.

Najczęstszym wyborem jest suplementacja witaminy B12, która wspomaga prawidłową produkcję czerwonych krwinek (erytrocytów) odpowiedzialnych za transport tlenu w organizmie, wspomaga ludzki układ odpornościowy i przyczynia się do rzadszego chorowania, w znacznym stopni zmniejsza zmęczenie i znużenie, dobrze wpływa na koncentrację, sprawia że człowiek jest żwawszy, szybciej przyswaja wiedzę. Jest to też jedna z ważniejszych witamin w przypadku osób, które chcą przejść na dietę wegetariańską lub wegańską i zostać przy niej na zawsze. Dzięki temu nie będą mieli niedoborów związanych z niejedzeniem mięsa.

Większość ludzi nawet nie zdaje sobie sprawy jak niedobory niektórych składników w organizmie może wpływać na ich samopoczucie. Starają się robić wszystko, aby polepszyć samopoczucie, niektórzy zaczynają uprawiać sport, lepiej się odżywiać, spędzać więcej czasu na świeżym powietrzu. Inni z kolei idą w stronę używek, alkoholu, tzw. szybkich poprawiaczy nastroju. Nie zdają sobie jednak sprawy, że prawdopodobieństwo tego, że ich samopoczucie jest uzależnione od niedoboru witamin jest bardzo duże.

na koncentracjęDlatego firmy farmaceutyczne wychodzą im naprzeciw, tworzą suplementy diety w coraz to nowych formach – tabletki, kapsułki, tabletki do ssania, syropy – oraz z coraz większymi dawkami witamin, ponieważ według nich – nigdy ich za wiele. Trzeba przyznać, że można się od tego pogubić.

Dlatego zanim sięgniemy po jakieś suplementy diety, warto skonsultować to ze swoim lekarzem, zrobić podstawowe badania krwi, powiedzieć mu o swoich dolegliwościach, być może wspomnieć coś o suplementach i dopiero wtedy zdecydować, jak duże dawki witamin będziemy przyjmować każdego jednego dnia. A ich forma zależy już tylko i wyłącznie od naszych preferencji.

[Głosów:1    Średnia:5/5]
PODZIEL SIĘ
Avatar
Uwielbiam fitness. Rzadko używam obciążenia, zdecydowanie wolę ćwiczyć siłą własnego ciężaru.

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ