Catering dietetyczny

0
867

Życie w dużym mieście staje się coraz bardziej wymagające. Z jednej strony wyjątkowo szybkie tempo życia sprawia, że na wiele rzeczy nie mamy czasu. Z drugiej, nie chcemy rezygnować z tego, co dla nas ważne. Jednym z kluczowych problemów w dzisiejszym świecie jest kwestia zbilansowanego, zdrowego i bogatego w niezbędne składniki odżywiania się. To często na tym aspekcie życia staramy się oszczędzić odrobinę czasu, jedząc w biegu, nieregularnie, w dodatku niespecjalnie zastanawiając się nad tym co dostarczamy swojemu organizmowi. Tymczasem istnieje doskonały sposób na to, aby odżywiać się zdrowo i smacznie, a jednocześnie nie poświęcać czasu na zakupy i przygotowywanie posiłków. To catering dietetyczny.

Moda i wygoda

Szczególnie w dużych miastach catering dietetyczny stał się w ostatnim czasie bardzo popularny. Moda na korzystanie z tego rozwiązania w pierwszym etapie panowała głównie wśród osób najlepiej zarabiających, które w ten sposób stawiały na wygodę i różnorodność posiłków. Z biegiem czasu firmy cateringowe specjalizujące się w dietach pudełkowych zrozumiały, że warto urozmaicić ofertę i dopasować ją (również pod kątem cenowym) do szerszego grona potencjalnych klientów. Obecnie na rynku znaleźć można zarówno catering dietetyczny dedykowany określonym wąsko grupom, jak i każdemu kto pragnie odżywiać się zdrowo i smacznie, korzystając z dostarczanego codziennie pod drzwi cateringu.

Zalety dla każdego

Rozważając z oferty jakiej firmy dostarczającej dietę pudełkową skorzystać, warto przyjrzeć się proponowanym wersjom diety. Można postawić na standardową dietę, która określa liczbę kalorii, można też zgłosić chęć spożywania posiłków w wersji wegetariańskiej. Wiele firm jak Śląski Suvibox oferuje możliwość wybrania diety pozbawionej wybranej grupy produktów. Najczęściej są to diety bezglutenowe i pozbawione laktozy. Bardzo ważna jest również opcja zgłaszania produktów, na które klient jest np. uczulony.

Catering dietetyczny może być dedykowany sportowcom, jest wówczas wzbogacany o niezbędne składniki (np. w białko) w odpowiednio dobranych dawkach. Może też opierać się o założenia wybranej diety, którą wskazuje klient. Niektóre firmy cateringowe proponują na przykład dietę owocowo-warzywną lub dietę sokową. Warto podkreślić, że niewątpliwą zaletą korzystania z cateringu dietetycznego jest różnorodność otrzymywanych posiłków. Często w ofercie znaleźć można potrawy z kuchni całego świata, które ciężko przygotować w domowym zaciszu.

Przez kilka lat catering dietetyczny funkcjonował w świadomości wielu osób jako opcja dostępna jedynie grupie zamożnych klientów. Obecnie na rynku wiele jest firm, które proponują bardzo smaczne, zdrowe i różnorodne posiłki z dowozem, w rozsądnych cenach. Podliczając miesięczne wydatki na żywność i dodając do tego czas, który trzeba włożyć w przygotowanie posiłków prawie zawsze okaże się, że koszt cateringu dietetycznego jest tańszy lub porównywalny. Tymczasem zyskujemy więcej wolnego czasu, wygodę, smaczne i pożywne potrawy oraz brak konieczności ciągłego robienia zakupów spożywczych. Taka inwestycja bez wątpienia się opłaca.

[Głosów:2    Średnia:4.5/5]
PODZIEL SIĘ
Avatar

Uwielbiam fitness. Rzadko używam obciążenia, zdecydowanie wolę ćwiczyć siłą własnego ciężaru.

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ